Avrupa çapında işbirliği anlaşması imzaladılar

Bu münhasır olmayan ve yenilenebilir anlaşma ile, GE ile PSA Grubu, Avrupa’daki B2B müşterilerinin bugün için mevcut olan elektrikli araçlara ilişkin zorunluluklardan daha az etkilenmelerini sağlayacak yeni bir elektrikli ulaşım modeli geliştirmeyi amaçlıyorlar.

Her iki şirket Fransa’da bir EV Müşteri Deneyimi Merkezi oluşturmak için işbirliği yapmak niyetindeler. Bu merkez, sektörde ekonomik, ticari ve teknolojik zorluklar içeren projelerin başarıyla uygulanmasını teşvik edecek ideal bir vitrin oluşturacaktır. GE Energy Industrial Solutions projenin gerçekleşmesini mümkün kılmak için başta şarj istasyonları ve elektrikli araçlara özgü servis ağı olmak üzere gerekli altyapıları kuracak.

Ayrıca, her iki grup, PSA Grubu müşterilerine yönelik bir elektrik motorlu araç ile şarj altyapısını bir araya getiren bir ticari teklifin hayata geçirilmesi yönünde işbirliği yapacak.

GE elektrikli araç sektöründeki taahhüdünün bir kanıtı olarak, Avrupa’daki tüm faaliyetleri için 2015 yılı sonuna kadar PSA Grubu’ndan 1.000 adet elektrikli araç satın ama niyetinde olduğunu ifade etti.

PSA Grubu 1995 yılından bu yana Peugeot ve Citroën markaları altında elektrikli araçlar üretim ve satışını yapıyor ve 2010 sonunda elektrikli Peugeot iOn ve Citroën C-ZERO modellerini piyasaya sürdü. GE ise, GE Capital ve Filo Yönetimi faaliyetleri kapsamında, entegre filo yönetimi hizmetleri sağlıyor ve ticari araç ve kamyon finansmanı çözümleri sunuyor. GE Energy – Industrial Solutions bağlı ortaklığı elektrikli araçlarla ilgili altyapıların geliştirilmesi ve yönetimi için gerekli daha temiz, daha akıllı ve daha verimli elektrik altyapı ekipmanları ve teknolojileri yelpazesi üretiyor.

Bu işbirliği anlaşmasının imzalanması sırasında, Bay Beccalli şunları söyledi: “GE elektrik altyapıları ve enerji alanındaki ticari ve teknolojik uzmanlığını PSA Grubu’nun elektrikli araçlar sektöründeki bilgi birikimi ve stratejik pazar konumu ile birleştirmekten mutluluk duymaktadır. GE ve PSA olarak müşterilerimize etkin çözümler önermek için, sadece elektrikli araçlar sunmakla yetinemeyiz. Bu kapsamda daha büyük ölçekli düşünmeliyiz; bilgi ve deneyim birikimimize dayanan birleşik ve entegre çözümler de sunmalıyız.”

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.