“Benim çevrem benim toyotam”

Dünya çevre günü kutlamaları kapsamında Onatça Grubu tarafından düzenlenen “Benim Çevrem Benim Toyotam” konulu resim yarışmasında dereceye girenler için Adana Toyota Plaza Onatça’da ödül töreni düzenlendi. Otomotivde Türkiye’nin ilk yeşil binası olan Toyota Plaza Onatça’nın açılışının birinci yılında gerçekleştirilen ve bir şenlik havasında geçen törende dereceye girenlerin ödülleri, Toyota Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt, Onatça Grup Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Onatça, Adana Vali Yardımcıları Reşat Özdemir ve Deniz Aslan tarafından takdim edildi. Yarışmaya katılan öğrenciler daha sonra Toyota Plaza Onatça’da sergilenen beyaz renkli Toyota Corolla aracı, çevre çevre sorunlarına dikkat çekmek amacıyla rengarenk boyarken, sloganlar ve resimleri ile çevre konusundaki duygularını ve düşüncelerini aktarma fırsatı buldular. Toyota Plaza Onatça, showroomda çevre dostu mesajlarla dolu rengarenk Toyota Corolla’ya ev sahipliği yaparken plaza bünyesindeki Sanat Galerisi’nde de “Benim Çevrem Benim Toyotam” resim yarışmasına katılan öğrencilerin resim sergisini Adan halkının ziyaretine açtı.

Toyota Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt ödül töreninde yaptığı konuşmada, çevre ve sanatın Toyota’nın vazgeçemeyeceği iki önemli konu olduğunu vurguladı. Toyota’nın çevre konusunda 40 yılı aşkın bir zamandır üzerine düşeni yapan bir otomobil markasını olduğunu dile getiren Bozkurt “Toyota’nın çevre ile ilgili çalışmaları 1970’li yıllara uzanıyor. Bugün 13-14 yıldır kullanıma sunduğu hibrid otomobillerle bu çalışmalarının meyvesini yeni yeni toplamaya başlamıştır. 360 derece bir bakış açısı ile çevreye olan sorumluluğumuzu yerine getirmeye gayret ediyoruz. Üretim aşamasından, geliştirdiğimiz teknolojilere kadar ve pek çok çevreci sosyal sorumluluk projelerine imza atarak farkındalık yaratıyor, bunun yanı sıra çevre için sıfır emisyon hedefimiz doğrultusunda ilerliyoruz. Burada çevre bilincini küçük yaşlardan itibaren özümseyen gençlerimiz ile birlikte olmak beni mutlu ediyor. Bu gençlerimizin ebeveynlerini de duyarlılıklarından dolayı ayrıca kutluyorum” dedi.
Onatça Grup Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Onatça da hızla gelişen dünyanın gündeminde insanlığın en büyük ortak probleminin çevre ve çevresel dengelerin bozulması olduğuna dikkat çekti. Türkiye’de de nüfus artışıyla görülen sağlıksız kentleşme, sanayileşme ve hızlı ekonomik gelişme sürecinin çevre sorunlarını meydana getirdiğini belirten Onatça “Tüm bu sorunların çözümünde iş dünyasına büyük görevler düşmektedir. Birey olarak kurum olarak da herkesin bu konuda duyarlılık göstermesi gerekir. Bizler temiz bir çevre için var gücümüzle azami özeni göstermeye gayret ediyoruz. Binamız A sınıfı enerji kimlik belgesini Türkiye’de ilk alan bina unvanına sahip olmanın yanında resmi olarak bugün itibari ile de tek olma özelliğini taşıyor.” diye konuştu.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.