BMW ve PSA Grubu

AR&GE Birimi Münih bölgesinde yer alacak.
Üretim tesisi Mulhouse’da yerleşik olacak.

Ortaklık, 2011’e kadar 400 kişiyi işe alacak.

PSA Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Philippe Varin: «Sorumlu otomobil üreticileri olarak, açık bir Avrupa platformu yaratmak ve hibrid teknolojilerle ilgili Avrupa standartlarının geliştirilmesini desteklemek istiyoruz. Bu ortak girişim, Avrupa’da elektrikli araçlara ilişkin teknolojik ve endüstriyel uzmanlıkları geliştirmemizi ve değer yaratma potansiyelinin tamamını elimizde tutmamızı sağlayacak.» şeklinde açıklamada bulundu.

BMW AG Yönetim Kurulu Başkanı Norbert Reithofer da : « BMW ve PSA Grubu gelecekte hibrid kullanımının önemi konusunda aynı vizyonu paylaşıyorlar. Bu ortaklık, daha stratejik biçimde hareket etmemiz için tek ve ortak bir yaklaşım benimsememizi sağlayacak. İşbirliğimiz, aynı zamanda önemli ölçek tasarrufları, geliştirme maliyetlerinin paylaşımı, standartlaştırılmış aksam kullanımı ve geliştirme proseslerinin hızlandırılması ile kendini gösterecek » diyerek eklemede bulundu.

Münih tesisinde bütün araştırma ve geliştirme ile aynı zamanda satın alma faaliyetleri toplanırken, Mulhouse merkezi ise endüstriyel üretim faaliyetlerine ayrılacak. 2011 sonu itibariyle öngörülen 400 kişilik personel Münih tesisinde istihdam edilecek. 2014 yılında operasyonların başlamasına hazırlık amacıyla Mulhose’da da ek istihdam olanakları yaratılacak. Fabrika tam kapasiteyle çalıştığında yaklaşık olarak 250 kişiyi iş imkânı sağlayacak.

BMW Peugeot Citroën Electrification şirketinin yönetim ekibi ve personeli esas olarak iki şirketten gelen çalışanlardan oluşacak. Yüz kadar dış personel alımı de ortak girişim faaliyete geçtiğinde birkaç ay içinde gerçekleştirilecek. Aranan profiller özellikle elektrik motorlu araç ve elektronik konusunda uzmanlaşmış mühendislerle ilgili olacak.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.