Borusan Otomotiv Motorsport

Avrupa Binek Otomobiller Kupası; Portekiz, Avusturya ve İtalya’da koşulacak ve toplam altı yarıştan oluşacak. Borusan Otomotiv Motorsport, ilk ayak olan Portekiz yarışında, pilot İbrahim Okyay ile bir dördüncülük ve bir beşincilik sonucu elde etmişti. Bu kez iki otomobille yarışacak olan takım, daha iyi sonuçlar için start alacak. Borusan Otomotiv Motorsport’un ETCC’de yarışan pilotu İbrahim Okyay’a, Avusturya ayağında, Türkiye Pist Şampiyonası’nda yarışan pilot Aytaç Biter BMW 320si otomobili ile eşlik edecek.

4.240 km uzunluğundaki pist, Salzburg’un 15 km kuzeyinde yer alıyor. Uzun düzlükleri ve hızlı virajları ile dikkat çeken pistte yapılacak ETCC yarışları, 12 tur üzerinden koşulacak. İlk yarış 25 Temmuz 2010 Pazar günü Eurosport 2 kanalında Türkiye saati ile 12:20’de canlı olarak yayınlanacak. İkinci yarış ise 14:35’de yayınlanacak.

İbrahim Okyay ilk ayakta topladığı dokuz puan ile şampiyonada 5. sırada yer alıyor. Yarış öncesi İbrahim Okyay şunları söyledi: “ Braga yarışından sonra uzun bir ara oldu, Salzburgring gibi hızlı bir pistte yarışacağım için heyecanlıyım. Takım arkadaşım Aytaç Biter’in bu yarışa katılması da çok sevindirici. Takımımızı iki adet turkuaz BMW 320 si otomobil ile temsil etmek bize gurur verecek. İlk yarışta elde ettiğimiz sonucu tekrarlamayı elbette istiyoruz, ancak daha iyisi için de fırsat kollayacağız.”~Türkiye Pist Şampiyonası’nda, Süper 2000 grubunda lider durumda bulunan Aytaç Biter şunları söyledi: “ 2008’de Dünya Binek Otomobiller Şampiyonası (WTCC)’nda katıldığım iki yarıştan sonra yine uluslararası arenada olmaktan ötürü mutluyum. Takımım Borusan Otomotiv Motorsport’a bu fırsatı bana tanıdığı için teşekkür ederim.”

Borusan Otomotiv ana sponsorluğunda yarışan takımın diğer sponsorları ise Castrol, Toshiba ve Koska’dır.

BORUSAN OTOMOTİV MOTORSPORT 2010 Yarış Takvimi:
27-28       Mart           Braga, Portekiz (ETCC)
3-4           Nisan         İstanbul Park  (TPŞ)
19-20       Haziran      İzmir Ülkü Pınarbaşı (TPŞ)
24-25       Temmuz    Salzburgring, Avusturya (ETCC)
28-29       Ağustos     İzmir Ülkü Pınarbaşı (TPŞ)
18-19       Eylül          İzmit Körfez (TPŞ)
9-10         Ekim          Seres (TPŞ)
16-17       Ekim          Franciacorta, Italya (ETCC)
6-7           Kasım        İstanbul Park (TPŞ)

Not: Basın bülteninden
derlemedir.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.