Bridgestone Turanza T001, üstün teknolojisiyle

Bridgestone tarafından geliştirilen üstün konfor lastiği Turanza T001, Brisa Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Levent Akpulat ve Bridgestone Lastik Geliştirme Ekibi Üyesi ve eski F1 pilotu Stefano Modena’nın katıldığı bir toplantıyla basın mensuplarına tanıtıldı. Test etkinliğiyle ürün performansının gözler önüne serildiği toplantıda Bridgestone Turanza T001; emniyet ve konforu odağına alan üstün teknolojisi, yakıt tasarrufu sağlayan geliştirilmiş tasarımı, uzun kullanım ömrü ve sağladığı çevreci özellikleriyle kendi segmentinde mükemmel bir denge sunarak rakipsiz bir performans vaat ediyor.

Bridgestone tarafından Turanza T001, premium, orta ve konfor segmentindeki otomobillerde şehir içi ve şehirlerarası kullanımlarda araçların konfor performansını artıracak şekilde tasarlandı.

Basın toplantısında yaptığı konuşmada Brisa’nın ürünlerini tasarlarken dengeli performans anlayışına değinen Levent Akpulat, geliştirme süreçlerinde “Bridgestone markasıyla, çevre ve emniyet parametrelerini daha fazla ön plana çıkarıp, araç sahiplerine sunduklarına, dengeli bir performans sunabilmek amacıyla “+10 emniyet kriteri” olarak belirlenen kuru zeminde yol tutuş, kuru zeminde fren performansı, kuru zeminde viraj alma, ıslak zeminde yol tutuş, ıslak zeminde viraj alma, suda kızaklama, yüksek hızda kararlılık, ani manevra kabiliyeti, dayanıklılık ve daimi performans kriterlerinin hepsine eşit derecede önem verdiklerine” dikkat çekti. Turanza T001’in de bu bilinçle hayat bulduğuna değinen Akpulat, “Araç sahiplerinin lastik seçerken, sadece tek bir performansıyla ön plana çıkan lastikler yerine; kendi sürüş alışkanlıklarına, araçlarını kullandıkları yol ve iklim koşullarına uygun lastikleri seçmeleri büyük önem taşıyor” dedi.

Stefano Modena ise “İdeal bir lastik üretmek için doğru malzemeleri dengeli şekilde harmanlamak gerekir. Turanza T001’in arkasındaki güçlü teknoloji dengeli performansın anahtarı ve bu sayede hem konfor hem de emniyet konusunda üstün bir sonuç elde ettik. Turanza T001’in özel konstrüksiyonu, desen tasarımı ve teknolojileri, konfor ve yol tutuş arasında ideal dengeyi sağlayacak şekilde optimize edilerek farklılaştırılmıştır” diyerek Bridgestone Turanza T001’in içeriğindeki dengeli karışımın önemine vurgu yaptı.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.