“Casa Ralli”

Klasik Otomobil Kulübü’nün üyeleri dönemin tanıklığını yapmış araçlarıyla 28 Ekim tarihinde Greenpark Pendik Oteli’nden start alarak Türkiye Şampiyonasının son ayağını koşmaya hazırlanıyor. En eskisi 1928, en yenisi 1970 yılında üretilmiş birbirinden güzel otomobiller toplam 550 km. İstanbul, Bolu, Ankara’yı kapsayan zorlu parkuru, Türkiye Şampiyonası’nın ve Atatürk Kupası’nın sahibi olmak için kıyasıya bir taktik yarışı ile kat edecekler.

Tam 29 Ekim günü Ankara’da olacak klasiklerden biri akşam gerçekleşecek ödül töreninde Büyük Atatürk Kupası da sahibinin olacak. 30 Ekim’de Anıtkabir’i ziyaret edecek olan klasik severler burada hem Ata’ya saygılarını sunacak hem de onun kullandığı otomobilleri bir kez daha görme fırsatını bulacaklar.

Ankara, İstanbul, Eskişehir, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Türkiye’nin dört bir yanından katılımın beklendiği uluslar arası FIVA Kapsamında olan bu ralliye, Yunanistan Athletic Club Başkanı Mr. Pontigoiannis Türk Yunan dostluğunu pekiştirmek için ekibi ile katılıyor. Ayrıca, Romanya Retromobil Asbaşkanı Mr. Ladopulos‘un ve kulübün üyelerinin iştiraki ile ralli dostluk ve centilmenlik adına ayrı bir anlam kazanıyor.

Casa Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Kasan “Ralli’nin Ankara’da Cumhuriyet’in doğduğu yerde yapılacak olması tüm katılımcılar gibi bana da çok büyük bir heyecan veriyor. Senenin son rallisi olması ve TOSFED onaylı Türkiye Şampiyonu’nun bu ralli ile belirlenecek olması da rekabeti büyük ölçüde arttıran bir unsur. Herkesi bu coşkuyu izlemek ve paylaşmak üzere 28 Ekim Cuma öğlen Green Park Pendik Oteli’nin önünde olmaya çağırıyoruz.” dedi.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.