Citroën C3 ailesi genişliyor

Citroën’in 2010 yılında toplam satışlarını % 114 arttırmasında ve rekor satışlara ulaşmasında önemli bir paya sahip olan Citroën C3 modeli yeni nesil BMP şanzıman ve 1.4 VTi motor seçeneği ile ürün gamını zenginleştiriyor. Otomatikleştirilmiş 5 ileri şanzımana sahip C3 1.4 VTi BMP 95 beygirlik yeni motoru ile otomatik araç keyfini daha hesaplı hale getiriyor.

Citroën C3 yeni motoru ile, 100 km’de şehir dışı kullanımda 4,5 lt, şehiriçi 7,5 lt, ortalamada ise 5,6 lt yakıt tüketimi ile segmentindeki en iyi yakıt tüketim değerlerinden birisine sahip. Aracın karbondioksit emisyon seviyeleri CITROËN’nin çevre koruması konusundaki lider konumu ve bu yöndeki politikaları ile de birebir uyumlu. Çok noktalı elektronik enjeksiyonlu, 16 subaplı motorun CO2 emisyonu 129 g/km seviyesinde. Kendi sınıfı içinde 95 beygirlik performanslı motoru ile dikkat çeken C3 1.4 VTi BMP, 13.2 saniyede 184 km hıza ulaşabiliyor.

Sürüş performansının yanı sıra, C3’ün ön plana çıkan en önemli özelliklerinden biri de güvenlik. En önemli önceliği yolcu güvenliği olan Yeni C3’te standart olarak bulunan Elektronik Fren Güç Dağılımı (EBD) ve Acil Fren Destek Sistemi (EBA) ile birlikte kullanılan ABS sistemi bu versiyonda da standart olarak bulunuyor. Yine standart olarak sürücü, ön yolcu ve yan hava yastıkları, çocukların güvenliğini sağlamak için de arka koltuklarda tüm modellerde standart olarak bulunan Isofix bağlantıları yer alıyor.

Yol bilgisayarı, deri direksiyon simidi, araç parfüm sistemi, direksiyondan kumandalı Radyo CD MP3 Çalar, 6 adet hoparlör, MP3 çalar bağlantı soketi ve ön bölümde yer alan 12 volt’luk güç soketi araç içi konforu sunuyor.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.