Citroën DS3 Racing: Dinamik ve çok farklı

Citroën Ralli Takımı mühendisleri tarafından DS3 DSport baz alınarak geliştirilen Racing versiyonu; güçlü stili, kusursuz malzeme seçimi ve üst düzey donanımıyla yoğunlaştırılmış sürüş keyfini sadece ralli pilotlarının değil sınırlı sayıdaki müşterisinin de yaşamasını sağlıyor. Türkiye’ye ilk etapta sadece 5 adet getirilmesi öngörülen bu çok özel otomobil CITROËN’in Dünya Ralli Şampiyonası’nda üreticiler kategorisinde kazandığı altı şampiyonluk ve Sébastien Loeb ve Daniel Elena ile Pilot/Yardımcı Pilot kategorisinde kazandığı yedi şampiyonlukla kalite ve güvenilirlik iddiasını da kanıtlıyor.

CITROËN DS3 modeline farklı bir bakış açısı getiren ve DS3 DSport baz alınarak geliştirilen DS3 Racing, sunduğu benzersiz performans ve sürüş keyfi ile CITROËN’in “Créative Technologie” sloganını tam anlamıyla yansıtıyor.

CITROËN tarafından az sayıda üretilen ve siyah üzeri sportif turuncu ve beyaz üzeri karbon gri olmak üzere iki farklı renk alternatifi ile satışa sunulan DS3 Racing modelinden Türkiye’ye sadece 5 adet getirilecek.

CITROËN’in Dünya Ralli Şampiyonası’nda üreticiler kategorisinde kazandığı altı şampiyonluk ve Sébastien Loeb ve Daniel Elena ile Pilot/Yardımcı Pilot kategorisinde kazandığı yedi şampiyonlukla kalite ve güvenilirlik iddiasını kanıtlayan DS3 Racing; WRC yarışlarında bu sezondan itibaren kullanılacak olan aracın günlük yaşamda kullanılabilecek versiyonu olma özelliğine sahip.
~

Temelde DS3 ile aynı tasarım özelliklerini sergilemesine rağmen, güçlü ve enerjik hatlarıyla tam bir yarış otomobili karakterine sahip olan DS3 Racing; WRC – Ralli araçları için tasarlanmış CITROËN Racing imzalı bedeni saran özel sportif koltukları ile konforlu bir sürüş sağlıyor. Günlük kullanım için de oldukça uygun olan DS3 Racing; 202 HP’lik motoru ile hız sınırlarını zorluyor. 1.000 m’lik mesafeyi 27 saniyede kateden aracın 0-100 km hızlanma süresi ise 6,5 saniye.

Yarıştan ilham alan tasarım

Sportif sürüşün kusursuz bir yansıması olan DS3 Racing’in tasarımı; cesaret, tutku, coşku ve hırs gibi duyguları harekete geçiriyor. 3,96 metre uzunluğuyla oldukça çekici bir görünüme sahip olan araç, dinamik performans ile iddialı ve prestijli tasarımı birarada sunuyor. Stilinin ana hatlarını CITROËN DS3’ten alan RACING, güçlü ve yarışçı ruhunu bu versiyon için özel geliştirilmiş parçalarıyla ortaya koyuyor. Araç; karbon kaplama çift egzoz borusu, hava dağıtıcısı, ön tampon spoyleri, yan şeritleri ve dış tasarımındaki sportif detayları ile göz dolduruyor.

CITROËN DS3 Racing kendine özgü iki yeni renk seçeneğiyle satışa sunuluyor. İlk seçenekte çarpıcı bir etki yaratmak için sportif turuncu tavan ile siyah birarada kullanılıyor. Jantlar, radyatör ızgarası ve aynaların yanı sıra ön panel ve vites kolunda da turuncu renk göze çarpıyor. İkinci seçenekte ise modern ve sade bir etki için karbon gri tavanla birlikte beyaz kullanılıyor. Gri renk yine jantlarda, aynalarda ve ön panelde yerini alarak uyum sağlıyor. Karbondan yapılmış radyatör ızgarası ise araca sıradışı bir çekicilik katıyor.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.