Contınental’den yeni test sahası!

Uluslararası otomotiv yan sanayi tedarikçisi ve lastik üreticisi Continental, ıslak-kuru lastik ve araç dinamikleri testlerini gerçekleştirme kapasitesine sahip yeni test alanını resmi olarak hizmete açtı. Yaklaşık 3,5 Milyon Dolar (2,5 Milyon Euro) yatırım değerine sahip yeni tesis, Continental’in Uvalde, Texas’taki deneme sahasının bir parçası olarak faaliyet gösterecek.

60.000 m²’lik asfalt kare bir alan şeklinde tasarlanan “Araç Dinamikleri Alanı”, gerçekçi sürüş ortamı sunan birçok test seçeneğiyle lastik ya da aracın stabilite testlerinin en son limitlerde gerçekleştirilmesini sağlıyor. Bu sayede standart araçlar çok daha yüksek lastik performansı gerektiren spor araçlarla birlikte teste tabi tutulabiliyor. Bu sayede Continental, yaz lastiklerinin geliştirilmesine oldukça büyük katkı sağlayacak ıslak zemin test portföyünü de genişletiyor.

Tesisin açılış töreninde lastik testlerinin yapılmasında gerçekçi koşulların büyük önem taşıdığını ifade eden Continental’in Binek ve Hafif Ticari Araç Lastikleri Değerlendirme Başkanı Thomas Neddenriep; “En zorlu koşullarda test edilmiş, en yüksek güvenliği, sürüş keyfini ve çevreci bilinci sunan ürünler sunmaya devam edeceğiz. Bu nedenle lastiklerimizi gerçek yaşam koşullarını en başarılı şekilde yansıtan test alanlarında test ediyoruz. Bu yeni tesis de buna hizmet edecek” dedi.

Thomas Neddenriep sözlerine şöyle devam etti; “Sürücülerin günlük hayatta karşılaşabilecekleri ortalama asfalt yüzeylerini temsil ederken; değişik lastikler arasında farklılaşmanın da yüksek oranda hissedilmesini sağlayan bir pist seçimi yapıldı. Yeni sulama sistemi suyun 1,3mm ile 2,8mm arasında değişebilen seviyelerde tüm alana eşit şekilde dağıtılmasını sağlıyor.”

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.