Crafter, Çift Turbo

Bir önceki versiyonu tamamen geliştirilerek yeniden tasarlanan; teknoloji, tasarım, güvenlik, konfor ve iç hacmindeki yenilikleriyle sınıfının ötesinde olanaklar sunan Volkswagen Crafter, 2 litrelik Çift Turbo TDI motoruyla da büyük ilgi görüyor. Volkswagen Ticari Araç’ın daha önce Transporter ve Amarok modellerinde de kullandığı ve başarısı kanıtlanmış Common Rail doğrudan püskürtmeli, güçlü ve yakıt yönünden verimli dört silindirli 2.0 TDI çift turbo dizel motor, Crafter’ı rakiplerinin bir adım önüne taşıyor.

Daha güçlü, daha ekonomik, daha çevreci

Euro 5 egzoz emisyon standartlarına uygun yeni motor Crafter’ı bir önceki nesline göre yüzde 12 daha tasarruflu yapıyor; 100 kilometrede 7.9 litre gibi düşük yakıt tüketim değerlerine sahip Crafter, yüzde 19 oranında düşürülmüş karbon emisyonuyla da son derece çevreci. Güçten taviz vermeyen Crafter, bir önceki nesline göre yüzde 14 daha güçlü; 163 PS güç üreten motor, 400 Nm tork sağlıyor.


İstanbul’dan Giresun’a 75 litre

75 litre yakıtla yaklaşık 950 kilometre yol alan Crafter, 100 bin kilometre yakıt maliyetleri göz önüne alındığında rakiplerinin tümünü geride bırakıyor. Satış fiyatı, bakım maliyeti ve düşük yakıt tüketimi de Yeni Crafter’a, ortalama yüzde 12 daha az kullanım maliyeti getiriyor.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.