En Büyük 100 Otomobil Bayii/Distribütörü

Türkiye’nin lider otomotiv ithalatçısı ve en büyük otomotiv distribütörlerinden biri olan Doğuş Otomotiv, Avrupa’da da öncülüğünü sürdürüyor. Her yıl düzenli olarak Avrupa pazarının nabzını tutan ve referans oluşturan autobiz® 2009 araştırması sonuçları açıklandı. Yapılan araştırmaya göre Türkiye’den sadece Doğuş Otomotiv satış adetleri itibarıyla Avrupa’nın en büyük 25 firması arasında yer alarak 18’inci sıraya oturdu.

Avrupa’nın en büyük otomotiv distribütörlerinin belirlendiği listede yer alan firmalar kendi ülkelerinde genellikle tüm otomobil markalarının ve modellerinin satışlarını gerçekleştirmelerine karşın, Doğuş Otomotiv sadece Volkswagen Group araçlarının satışını gerçekleştirerek listede 18’inci sırada yer almayı başardı. Doğuş Otomotiv, Volkswagen Grubu’na bağlı tüm markaları çatısı altında bulunduran dünyadaki tek şirket olarak diğer şirketlerden ayrılıyor.

Araştırma sonucu ile ilgili bir açıklama yapan Doğuş Otomotiv CEO’su Ali Bilaloğlu; “Beklentilerin üzerinde yaratıcı hizmet vizyonu ile tam 16 yıldır Türkiye’de otomotiv sektöründe öncülüğümüzü sürdürüyoruz. Otomotiv değer zincirinin her halkasında kaliteli hizmet anlayışımız ile birçok ilke imza attık. Bu çalışmalarımız doğrultusunda ise bugün Avrupa’nın en önemli araştırmalarından autobiz® 2009’da satış adetlerinde 18’inci sırada yer aldık.~ Artık, Doğuş Otomotiv tek Türk şirketi olarak Avrupa’nın en büyük otomotiv distribütörleri arasında bulunmaktadır” dedi. Araştırmanın diğer sonuçlarına da değinen Bilaloğlu; “autobiz® 2009 araştırması sonuçlarına göre listeye giren firmaların toplam satışları 4 milyona yakın bir rakama ulaşıyor. Bu rakam içinde son 3 yılda araştırmaya katılan firmaların gerçekleştirdikleri yeni ve ikinci el araç satışlarının toplamları yer alıyor. Yani listeye giren şirketler Avrupa caddelerindeki 4 milyon aracın satışını yapmışlardır. Satışı gerçekleştirilen araçlar içinde araştırma sonucuna göre Avrupa’nın en büyük otomobil üreticisi olan Volkswagen, Doğuş Otomotiv gibi listenin üst sıralarında yer alan firmalar tarafından da en çok satışı yapılan markalar arasında bulunuyor” dedi.

Not: Basın bülteninden
derlemedir.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.