Ford tanıtacağı SYNC teknolojisiyle yeni bir çağ

Ford, Türkiye’de CeBIT gibi önemli bir teknoloji ve bilişim fuarına katılarak, teknolojide de iddiasını sergiliyor. Günümüz iletişim teknolojilerinde yaşanan gelişmeleri otomotiv sektörüne aktaran Ford, araç içi iletişim teknolojilerinde önemli mesafeler kat etmeyi sürdürüyor. SYNCTM sistemi ile bir otomobildeki neredeyse tüm kumandaları sesli komut sistemine entegre eden Ford, sürücü ve yolcuların otomobile hükmedebilmelerini sağlıyor.

Ford SYNC™ ile acil yardım çağrısı

Otomotivde ileri teknoloji uygulamalarını bir adım daha ileriye taşıyan Ford ayrıca SYNC™ sistemine entegre ettiği acil yardım çağrı özelliğiyle Avrupalı Ford kullanıcılarına çok önemli bir konuda daha destek oluyor. Sahip olduğu özellikleri geliştirilen Ford SYNC™, otomobilin kaza yapması durumunda bulunduğu ülke ve konum fark etmeksizin kendi kendine acil yardım çağrısı yapıyor. Emergency Assistance, kaza anında havayastığından birinin açılması veya acil yakıt kesme sisteminin devreye girmesiyle aktif hale gelerek GPS ünitesinin harita bilgileri yardımıyla araç sahibinin cep telefonu üzerinden bulunduğu bölgedeki acil yardım numarasını arayarak ilgili bölgenin dilinde kazayı bildirip, yardım çağrısında bulunuyor.

Benzer sistemlerden farklı olarak aracın kendisinin direkt olarak ilgili mercie başvurması, otomotivde bir ilk niteliği taşıyor. Böylece sürücü ve yolcular, dilini bilmedikleri bir ülkede acil yardım için çok daha hızlı bir şekilde iletişime geçebiliyorlar.

Ford SYNC™ ile Ford’unuza hükmedeceksiniz

MyFord Touch’ın kullanıldığı Ford SYNC™, sürücü ve yolcunun sözlü emirlerle aracın temel fonksiyonlarını kumanda etmesini sağlayan, sesle aktive olan bir araç-içi bağlantı platformu. Sistem sayesinde radyonun çalıştırılmasından klimanın ayarlanmasına kadar pek çok işlevi yerine getirilebiliyor. Microsoft ile birlikte geliştirilen MyFord Touch’lı Ford SYNC™, çağımızın iletişim platformlarını da barındırdığından, sosyal ağlardan mail takibine birçok online ortamla bağlantınız sürdürülebiliyor. Araç içerisinde bulunan kişisel WiFi ağından sürücü olduğu kadar yolcu da faydalanıp online kalabiliyor. SYNC ile araç kendi kendine WiFi özelliği taşıyor. Mevcut internet ağı sayesinde farklı müzik ve video platformlarıyla da köprü kuran Ford SYNC™, burada seçilen müzik veya videoların da aracın müzik sistemi üzerinden takip edilmesine olanak veriyor.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.