Frankfurt Otomobil Fuarı’na özel üç yenilik

Otomotiv sektörünün global ölçekte en önemli etkinliklerinden biri olan Frankfurt Otomobil Fuarı, 12 Eylül tarihinde tüm sektör temsilcilerine, markalara ve otomobil tutkunlarına kapılarını açarken, Subaru’nun Fuar’da tanıtacağı yeni modelleri de büyük merakla bekleniyor. Türkiye’de Bayraktar Grubu tarafından temsil edilen ve son dönemde “Confidence in Motion” marka sloganıyla yepyeni bir felsefe doğrultusunda ilerleyen Subaru, Frankfurt’ta sergileyeceği üç modeliyle de iddiasını ortaya koyacak. 13 Eylül Salı günü saat 9:30’da Salon 8.0 Stant: D 20’de gerçekleşecek basın toplantısında Subaru XV’nin dünya prömiyeri gerçekleştirilecek.


SUBARU XV’nin dünya prömiyeri Frankfurt’ta

Subaru’nun, Frankfurt Otomobil Fuarı’nda dünya prömiyerini gerçekleştireceği modeli Subaru XV olacak. C sınıfı crossover araçların yeni neslini temsil eden Subaru XV, mükemmel siluetiyle çağdaş ve farklı bir tasarım arayanların ilgisini çekmeye, daha konsept otomobil olarak tanıtılmasından itibaren başladı. Frankfurt’ta, üretim versiyonuyla otomobil tutkunlarının karşısına çıkacak olan SUBARU XV, “mükemmel mühendislik” anlayışını temel alıyor.

Crossoverler’ın güçlü silüetini, yepyeni ve modern bir görünümle sunan XV’nin, dayanıklı, dinamik ve benzersiz tasarımı, Subaru’nun karakteristik stilini de gözler önüne seriyor.
Dış görünümünde ön ve arka cephede altıgen tasarımları, farlarda keskin kartal gözlerini öne çıkaran Subaru XV, iç tasarımda ise ferahlık ve güven duygusuyla ön plana çıkıyor. Bu ferahlık aynı zamanda yolculara güven hissi vererek, Subaru’nun “Confidence in Motion” marka sloganıyla da mükemmel bir uyum sağlıyor. XV rakiplerinin büyük çoğunlukla iki çekerli olduğu crossover kategorisinde standart simetrik dört çeker özelliği ile göz dolduruyor. 4.5 metrelik uzunluğu ile kompakt sınıf sınırlarını zorlayan XV, 1.6 metre yüksekliği ile arazi koşullarına uygun olduğunu ispatlıyor. 2.6 metre olan dingil mesafesi ise iç mekanın ne kadar ferah olduğunun bir kanıtı. Fuarda yeni nesil Lineatronik (CVT) şanzıman ile donatılmış 2 litrelik motora sahip versiyonu tanıtılacak olan XV’de yeni nesil 1.6 litrelik motorda kullanılacak.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.