Geleceğin motor teknisyenleri

Madeni yağ üretiminde kalite ve performansın üst limitlerini belirleme misyonu ile çalışan Castrol, teknik liseler ve yüksekokullar bünyesindeki öğrencilerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla Castrol Akademi’yi hayata geçirdi. Castrol Akademi, Castrol’ün madeni yağ alanındaki bilgi birikimini gençlere aktarmayı ve sektöre nitelikli çalışanlar yetiştirmeyi hedefliyor.
Castrol Akademi’nin uzman eğitmen kadrosu tarafından verilen eğitimlerle, bu yıl içerisinde İstanbul, İzmir ve Ankara’daki lise ve yüksek okullarda eğitim gören öğrencilere ulaşılması planlanıyor. Eğitimler aracılığıyla motor ve madeni yağ konusundaki teknik bilgilerin yanı sıra, öğrencilerin çalışacakları sektörü tanımaları ve geleceğin teknolojileri hakkında bilgi sahibi olmaları da sağlanıyor.

Sektörün geleceğine yatırım yapıyor

Castrol Akademi’nin, “sektörün geleceğine yatırım yapma” sorumluluğuyla hazırladığı kapsamlı eğitimlerde, “Motor Teknolojisi Ve Temel Motor Yağlama” başlığı altında yağın görevleri, motorun temel esasları, egzos emisyon normları, yağ spesifikasyonları ve onayları, servis uygulamaları başlıkları altında ayrıntılı bilgiler aktarılıyor. Otomotiv ve madeni yağ sektörünün de tanıtıldığı seminerlerde öğrenciler, güncel teknolojik gelişmeler hakkında bilgilendiriliyor ve seminer sonrasında katılım belgesi almaya hak kazanıyor.

2011-2012 Eğitiminde 1000’den fazla öğrenci Castrol Akademi’li olacak

Castrol Akademi çalışmaları 2011-2012 eğitim dönemi içerisinde yapılacak planlama doğrultusunda, programa yeni liseler ve yüksek okullar eklenerek devam edecek. 2010-2011 öğretim yılında 500’ün üzerinde öğrenciye ulaşan Castrol Akademi, 2011-2012 yılında ise 1000’in üzerinde öğrenciye ulaşmayı hedefliyor.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.