Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2’yi tercih etti.

Dünyanın en büyük lastik üreticilerinden Goodyear, otomobil üreticisi Ford’un yeni Focus ST modeli için Eagle F1 Asymmetric 2 235/40 R18 95Y XL ebadını seçtiğini duyurdu.

Goodyear’ın 2011 yılının başında pazara sunduğu UYP lastiği Eagle F1 Asymmetric II, Goodyear’ın devrim niteliğindeki Aktif Frenleme (Active Braking) Teknolojisi ile geliştirilmiştir. Bu teknoloji sayesinde Eagle F1 Asymmetric 2, fren esnasında aracın yolla temasını artırarak ıslak yolda 3 metre, kuru yolda 2 metre daha kısa fren mesafesi sağlıyor[1]. Ayrıca kilometre performansını artırarak ve yuvarlanma direncini düşürerek, yakıt tasarrufu sağlıyor ve CO2 emisyonlarını azaltıyor.

Ford tarafından 2010 Paris Motor Show’da tanıtılan üçüncü kuşak Focus ST, yeni spor görüntüsü ile tamamen yeniden tasarlandı. Bu sportif araba, sessiz bir iç mekân sunarken güvenliğe de odaklanıyor. Sürücü ile dış dünya arasındaki bağın kopmamasını sağlayacak teknolojik üstünlükler ve torku çekişin olduğu lastiğe yönlendiren viraj yardım sistemi ile donatıldı.

“Hem Focus ST hem de Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2, kalite ve güvenliğe önem veren bir geçmişe sahip…”

Goodyear Tüketici Lastikleri Direktörü Sibel Raif, “Hem Focus ST hem de Goodyear’ın Eagle F1 Asymmetric 2 lastiği, kalite ve güvenliğe aynı anda önem veren bir geçmişe sahiptir. Biz Ford’dan, güvenliğe öncelik verilerek tasarlanmış bir aracın birçok ekstra özelliğinden birkaçı olan ön koltuğa monte edilmiş standart yan hava yastıklarını, ön ve arka perde hava yastıklarını aldık” dedi.

Goodyear’da yol güvenliği konusunda kararlılığa sahip olduklarını ve yapılan her işin merkezine güvenliği yerleştirdiklerini vurgulayan Raif, “Sürücü fren yaptığında yolla teması artıran “ActiveBraking” teknolojisini bu nedenle geliştirdik. Bu teknoloji, en çok ihtiyaç duyulan anlarda kullanıcısına daha kısa fren mesafesi sağlıyor” şeklinde konuştu.

Goodyear’ın 2011 yılının başında piyasaya sunduğu UYP lastiği Eagle F1 Asymmetric 2, hem orijinal ekipman üreticileri arasında hem de yenileme pazarında şirketin en başarılı ürünlerinden biri oldu.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.