Güvenli, uygun maliyetli ve çevre dostu: Michelin

Nakliye şirketleri, özellikle de bölgesel nakliyeciler önemli sorunlarla karşılaşmaktadırlar. Müşteriler nakliyecilerin daha ağır yükleri daha hızlı bir şekilde ve sürekli artan işletme maliyetlerine rağmen daha düşük maliyetlerle taşımalarını beklemektedir. Bu ihtiyaçlar o kadar fazladır ki, Batı Avrupa’daki toplam kamyon trafiğinin % 62’isine tekabül etmektedir. Nakliye şirketleri maliyetlerin hızlı bir şekilde arttığı bir sektörde tasarruf yapma ihtiyacı hissetmektedir.

Michelin, yenilikçi çözümler üretmek amacıyla araştırma ve geliştirmeye uzun süredir ciddi yatırımlar yapmaktadır (Teknoloji Merkezi’ne yıllık yaklaşık olarak 500 milyon Euro bütçe ayrılmaktadır). Yaratılan çözümler nakliye şirketlerinin karşılaştıkları sorunların üstesinden gelmesine yardımcı olmaktadır. Yeni Michelin X MultiWay 3D lastiği, rakipsiz performans dengesi sağladığından böyle bir çözümün somut bir örneğidir. Lastiğin performansı bir araya getirilemez gibi görünen özellikleri birleştirme yeteneğinden kaynaklanmaktadır, bu da doğru teknolojiler olmaksızın imkânsız olabilecek bir başarıdır. Michelin X MultiWay 3D, her şeyden önce çok amaçlı bir lastiktir. Bütün yol türlerinde ve bütün hava koşullarında kullanılabilmektedir. Zaman ve yakıt tasarrufuna ilaveten güvenilirlik ve güvenlik sağlamaktadır. Kısacası, kamyonculara bütün yollarda en iyi sürüş koşullarının garantisini vermektedir.

Yeni lastiğin ismi; görevini, daha doğrusu görevlerini özetlemektedir. “Multiway” (çok yönlü) terimi mümkün olduğunca geniş bir şekilde yorumlanmalıdır çünkü yeni lastik.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.