Hacettepe Üniversitesi’ nden Dr. Dieter Zetsche’ye

Hacettepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü Otomotiv Mühendisliği Programı’ nın kuruluşunda ve geliştirilmesinde verdiği destek ile üniversi-tenin ve Türkiye’ nin tanıtımındaki katkıları nedeniyle Üniversite Senatosu Daimler AG Yönetim Kurulu Başkanı ve Mercedes-Benz Binek Araçlar Başkanı Dr. Dieter Zetsche’ye “Fen ve Mühendislik Bilimleri Alanında Onursal Doktora” payesi verilmesini oybirliği ile onayladı. Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Uğur Erdener, Üniversite Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen törende Dr. Dieter Zetsche’ ye kep giydirerek payesini takdim etti.

Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Uğur Erdener tören sırasında yaptığı konuş-mada Senato’ nun bu kararı almasından büyük mutluluk duyduklarını belirterek Otomo-tiv Mühendisliği programının kurulması ve geliştirilmesinden ötürü Dr. Zetsche’yi tebrik etti.
Istanbul doğumlu Dr. Dieter Zetsche ise “Onursal Doktora” unvanına layık görülmesinin kendisi ve Daimler AG için büyük gurur kaynağı olduğunu belirterek Türkiye ile bağlarının çok eski yıllara dayandığını söyledi. Konuşmasında Hacettepe Üniversitesi’ nin dokuz temel prensibinin Daimler AG değerleri ile de örtüştüğünü sözlerine ekleyen Dr. Zetsche,. şirket olarak toplumsal duyarlılığa da büyük önem verdiklerini de vurgu-ladı. Van’ da yaşanan deprem nedeni ile şirket olarak, yardım kampanyasına 1 milyon TL bağışta bulunarak deprem bölgesine kurulacak evlerin inşasında katkıda bulundukla-rını belirtti. Istanbul’daki metrobüs ulaşım sistemini desteklediklerini ve sistemin ulaşım açısından büyük kolaylıklar sağladığının altını çizen Dr. Zetsche, toplumların ge-lişmesinde en büyük paya sahip olan eğitimi de her zaman önemsediklerini hatırlatarak, bu bağlamda Hacettepe Üniversite Otomotiv Mühendisliği programı kapsamında 700 ögrenciyi eğittiklerini, “Her Kızımız Bir Yıldız” projesi kapsamında da başarılı fakat maddi açıdan desteğe ihtiyaç duyan kız öğrencilerin eğitimi ve gelişmelerine destek verdiklerini de sözlerine ekledi.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.