Otomotiv Sektörü Yeni Tasarımcılarını Seçiyor!

Ülkemizde otomotiv sektöründe ikinci kez gerçekleştirilen “Türkiye Otomotiv Sektöründe 2. Ar-Ge Proje Pazarı ve 2. Otomotiv Tasarım Yarışması” için üniversite öğrencilerini ve potansiyel katılımcılarını bilgilendirmeye ve yarışmaya davet etmeye yönelik planlanan road show yoğun ilgi görüyor. Şubat ayı sonuna kadar devam edecek road showlara ünlü tasarımcıların yanı sıra OİB’nin yürütme kurulu üyeleri ve sektörden uzmanlar da konuşmacı olarak katılıyor.

Katılımcılara yarışmanın amacı ve sağlayacağı imkanlar için bilgi vermenin yanı sıra öğrencileri sektör hakkında bilgilendirmeye yönelik düzenlenen etkinliklerde öğrencilerden gelen sorularda yanıtlanıyor. Geçtiğimiz hafta İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Tasarımcı Murat Armağan’ın da otomobil tarihi ile ilgili keyifli bir sunumla yer aldığı road show programı Şubat 2013 sonuna kadar devam ediyor.
Road Show kapsamında ay sonuna kadar OİB temsilcileri ve tasarımcılardan oluşan ekip, İstanbul Boğaziçi Üniversitesi (26 Şubat) ve Ankara Başkent Üniversitesi’nde (28 Şubat) öğrenciler ve akademisyenlerle bir araya gelmeye devam ediyor.

Not: Basın bülteninden derlemedir.

Tasarımcılar, mucitler ve değerli bir fikri olan herkes için, otomotiv sektörüyle ilgili çalışmalarını sunabilecekleri bir platform sağlayan yarışmanın başvuruları 1 Nisan 2013’e kadar, online olarak http://www.otomotivprojeyarismasi.com adresi üzerinden, dosya yükleme yoluyla yapılabiliyor. Katılımcıları yarışma sonucu dereceye girenlere farklı kategorilerde verilecek yaklaşık 300.000 Türk Lirasını bulan para ödülü ve yurtdışında eğitim imkanı katılımcıları bekliyor.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.