Hayalleri gerçeğe dönüştüren tasarım

Citroën’in otomobil tutkunlarını heyecanlandıran yeni modeli DS5, kendine özgü tasarımıyla, Citroën farkını en üst seviyede yaşatıyor. Tasarlanırken markanın konsept otomobilleri C-Sportlounge ve Grand Tourisme ruhundan ilham alan ve her yönüyle şaşırtan Citroën DS5, spor station wagon görünümlü bir siluete sahip. İşte bu nedenle, DS5 daha ilk bakışta içindeki farklılık ve dinamizm hakkında ipuçları veriyor.

Krom detaylarla kaplı geniş ön yüzü, LED eklenmiş farları ve altı çizilmiş keskin bakışıyla DS serisine ait olduğunu ortaya koyuyor. Profilden bakıldığında ise, Citroën DS5 kendi kişiliğini dışa vuruyor. Silueti aynı anda hem dinamizmini hem de kabinin içerisinde sunduğu üstün özelliklerini hissettiriyor.

Yüksek konumu ve estetik hatları, bakışları aracın üzerine odaklıyor. Farların ucundan ön camlara doğru sivrilerek gelen krom kılıç formu Citroën DS5’in dış tasarımına atılmış bir imza niteliğini taşıyor.
4,53 m.’lik uzunluğu, 1,85 m.’lik genişliği ve 1,51 m.’lik yüksekliğiyle seçkin bir siluete ve kompakt bir yapıya sahip Citroën DS5, sürücüye güvenle geri manevra imkanı sunan navigasyonla entegre renkli arka görüş kamerası, 2 metre mesafeden anahtara dokunmadan aracı açıp çalıştırmaya imkan veren anahtarsız sistem, dönemeçlerde virajın içerisine doğru görüşü artırmak için devreye giren statik kavşak aydınlatmalı sis farları gibi detayları ile dikkat çekiyor.

Hybrid4 teknolojisiyle donatılmış ilk CITROËN olma özelliğine de sahip bu özel modelde, iki Dizel Euro V motor olmak üzere toplam dört termik motor kullanımı mevcut. CO2 emisyonlarını %15’e kadar azaltan yeni nesil motor e-HDi 112 HP, keyifli ve güvenli bir sürüş için dikkat çekici performanslar sergileyen HDi 160 HP motorun yanı sıra THP 156 HP ve THP 200 HP olmak üzere BMW ile işbirliği yapılarak geliştirilmiş, direkt enjeksiyonlu, turbokompresörlü iki de benzinli EuroV motor kullanılıyor.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.