Hızlı aile babaları için

İLK İZLENİMLER
(+) Bu “elit” Skoda, çok yönlü ve geniş hacimli bir otomobil; 1.2 lt’lik motor aynı anda hem hızlı hem de tutumlu olabiliyor.
(-) Yüksek fiyatı ve kısıtlı donanım seviyesiyletasarruf meraklılarına pek uygun değil

NELER YENİ
Modern turbo motor 1.6 lt’lik atmosferik motorun, DSG ise artık yaşlanan klasik otomatik şanzımanın yerini aldı. Tüm bunlara biraz da kozmetik müdahale eklenmiş: Dışarıda az, içeride biraz daha fazla.

SÜRÜŞ ÖZELLİKLERİ
Tamam, kesinlikle çekici bir alternatif. 105HP’lik güç ve DSG şanzımanla 10.5 saniyede100 km/s’ye ulaşan Roomster’in maksimum hızı ise 184 km/s. Uzun yolculuklar konforlu süspansiyon sayesinde keyfe dönüşse de günlük kullanım için biraz fazla güçlü kalabilir. Ancak yerini aldığı motordan 1.2 lt daha az tüketmesi, motorun başarısını kanıtlıyor. Krom dekorasyon iç mekana hoş bir hava katarken pratik ayrıntılar aynen korunmuş: Büyük bagaj (450-1780 lt), ileri-geri kaydırılabilen arka koltuklar, arka koltuklarda harika görüş rahatlığı…

SONUÇ
Eğer sık sık uzun yolculuklara çıkıyorsanızve yanınızda çok eşya veya insan oluyorsa iyibir seyahat otomobili olacaktır. Ancak 86HP’lik versiyon tasarruf meraklıları için dahaiyi bir seçenek.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.