İzmit Körfez pistinde Subaru rüzgarı esti

İzmit Körfez pistinde Subaru rüzgarı esti

Türkiye’nin dört bir yanından gelen Subaru Impreza otomobiller, 26 Mayıs Pazar günü İzmit Körfez Pisti’nde düzenlenen “Subaru Track Day” etkinliğinde zamana karşı yarıştı. 35 Subaru marka otomobilin yarıştığı ve BRZ’nin Safety Car olarak yer aldığı etkinlikte en iyi tur zamanını 49 saniye ile Orhan Gül gerçekleştirdi. Yoğun katılımlı heyecanlı yarışta dereceye giren ilk 3’ün yanı sıra en iyi zaman yapan 10 Subaru da ödüllendirildi.

Subaru’nun efsanevi modeli Impreza sahibi katılımcılar kendi araçlarıyla 26 Mayıs Pazar günü İzmit Körfez Pisti’nde zamana karşı yarıştı. Heyecanlı mücadelede Türkiye’nin en hızlı Subaru’su 49 kapı numaralı Subaru STI ile 49 saniyelik derece yapan Orhan Gül oldu.


Subaru BRZ de Safety Car olarak yer aldı

Herkese açık olan organizasyon kapsamında Subaru’nun saf sürüş sloganıyla yola çıkan kalbinde özel bir boxer motoru bulunduran, hafifliği, kompaktlığı ve düşük ağırlık merkezi ile dikkat çeken BRZ modeli de Safety Car olarak kullanıldı. Subaru BRZ Safety Car, İzmit Körfez Pisti’nde yarışa katılan Subaru Impreza’ların önünde yer alarak “Subaru Track Day”in güvenliğine katkı sağladı.

Subaru Türkiye’nin BRZ ile desteklediği Subaru Track Day’in bir sonraki tarihi Ekim ayı olacak.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.