Kaan Önder kartingde avrupa yedincisi oldu

1080 Metre uzunluğundaki Angerville pistindeki sıralama turlarında 14. sırayı elde eden Kaan Önder, cumartesi gün yapılan eleme yarışlarında 15.lik 7.lik ve 5.lik alarak ön final yarışına 14. sıradan başlama hakkını elde etti. Pazar günü tüm gün yağan sağnak yağış ön final ve final yarışlarına damgasını vururken, genel klasmanın; dört değişik ülkede koşulan yarışından en kötü ön final ve final yarışının atılması ile hesaplanacak olması, pilotları ve takımları taktik savaşın içine soktu.

Şampiyonanın son yarışına; ön final yarışı sonucuna göre 17. sıradan başlayan Borusan Otomotiv Motorsport pilotu Kaan Önder önemli rakiplerin arasından sıyrılarak 5. sırada damalı bayrağı gördü ve bu sezon aldığı en iyi derece ile sezonu kapattı.

Borusan Otomotiv Motorsport’un genç karting pilotu şampiyona genel klasmanında elde ettiği 209 puan ile sezonu Avrupa Rotax Şampiyonası 7. olarak tamamlamış oldu.

4 kıtadan 95 in üzerinde en üst seviye Junior pilotun yarıştığı şampiyonada Kaan Önder her final yarışında kendine ilk 10 içinde yer bularak başarılı bir sezon geçirdi.

Borusan Otomotiv Motorsport’un bir sonraki yarışı değişen tarihi ile 17-18 Eylül tarihlerinde İzmit Körfez Pisti’nde koşulacak olan Türkiye Pist Şampiyonası’nın beşinci yarışı.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.