Kaan Önder podyumun en üst basamağında

Zuera pisti 1,699 mt, oldukca uzun ve Avrupa’nın en önemli pistlerinden biri. Zuera’nın uzun düzlükleri geçiş yapmaya imkan sağlıyor ve keyifli mücadelelere sahne oluyor.

Milli karting pilotumuz Kaan Önder Çarşamba günü kuru zeminde, Perşembe günü ise yağmur altında yapılan testlerde en hızlı zamanları yaparak öne çıkmıştı.

Cuma günü yapılan iki resmi antrenmanın en hızlı turlarına imza atan pilotumuz günün sonunda yapılan sıralamalarda da 1.05.559 sn zamanı ile ilk sırayı aldı.

Cumartesi günü yapılan 3 eleme yarışından 2 tanesini kazanan Kaan Önder, diğer yarışta da 2. oldu. Toplam 2 ceza puanı ile Pazar günü yapılacak prefinal yarışına birinci cepten başlama hakkını elde etti.

Bu sene ikincisi düzenlenen Rotax International yarışının son günü Kaan Önder için sorunlu başladı. Prefinal yarışının 3. turunda fren problemi yaşan Önder, 5. turda yarışı bırakmak zorunda kaldı.

Final yarışına gridin en sonundan başlayan pilotumuz, süper bir start yaptı. Birinci tur tamamlandığında üçüncü sıraya kadar yükselen Kaan Önder, İsveç Şampiyonu ve Avrupa 3.sü Philip Morin ile girdiği nefes kesen birincilik mücadelesini yarışın son turuna kadar devam ettirdi. İsveçli pilotun 0.006 saniye önünde damalı bayrağı gördü.

Zuera pistinde Milli marşımızın da çalınması ile kupasına kavuşan Kaan Önder, ayrıca Rotax Avrupa organizatörü RGMMC Establishment tarafından 1250 Euro değerindeki 2012 Campillos Kış Kupası katılım davetiyesi ile ödüllendirildi.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.