Kamu Kurumlarımızın Başarısının Anahtarı Ham Verilerinde Saklı

Kamu kurumlarının işleyişlerinin her aşamasında toplanmakta olan ham veriler nitelikli bilgiye dönüştürüldüğünde dinamik karar destek mekanizması oluşturmak mümkün. Veri dağlarının kamu kurumlarının stratejik gelişiminde nasıl kullanıldığının konuşulacağı “Kamuda Bilgiye Dayalı Yönetimin Gücü” etkinliği kamu ve özel sektör temsilcilerini bir araya getiriyor.

Günümüzde bir kuruluşun en büyük silahı nitelikli bilgiye dayalı karar verebilme yetkinliğidir. Nitelikli bilgi doğru kullanıldığında kurumun başarısını sağlayan her türlü kararın altındaki en önemli imzadır. Finansal risk yönetiminden operasyonel süreçlerin ve kaynakların doğru planlanmasına kadar bir kurumun bütün birimlerinde doğru zamanda doğru karar ve aksiyon alabilmenin koşulu bütün bu kararların dinamik olarak güncellenen nitelikli bilgi ile desteklenmesidir. Kurumların doğru kararlar ve aksiyonlar alabilmesini sağlayacak nitelikli bilgiler her geçen gün hacmi hızla artan ham verilerinde saklı. Ham verilerin iş hedefleri doğrultusunda öngörüsel analiz yöntemleri ile analizi ile bu nitelikli bilgilere ulaşmak mümkün.

AIMS Analitik Bilgi Yönetimi Çözümleri ve Penta Teknoloji Ürünleri; 28 Mayıs 2013 tarihinde Rixos Grand Ankara Otel’ de gerçekleştirecekleri “Kamuda Bilgiye Dayalı Yönetim” etkinliği ile kamu sektörü ile etkin deneyim paylaşımını hedefliyor. Etkinlikte kamu kurumlarının ham verilerinden nasıl fayda sağlayabileceği, doğru zamanda doğru stratejik kararların alınmasında ve uygulamaya geçirilmesinde analitik bilginin gücü, verilerin nasıl bilgiye dönüştürülebileceği ve bu bilgilerin kurumsal platformda farklı iş birimleri tarafından nasıl etkin kararlar almada kullanıldığı konularında bilgi ve deneyim paylaşımı amaçlanıyor.

Açılış konuşmasını IBM Kamu Satış Müdürü; Mehmet Ziya TELLİ’nin yapacağı etkinlikte IBM’in dünya çapında kamu ve sağlık sektöründen sorumlu İş Analitikleri Yöneticisi Thomas HARRIS dünyada kamu sektöründe gerçekleştirilen başarılı analitik uygulamaların vizyonunu katılımcılar ile paylaşacak. AIMS Genel Müdürü Dr. Tülin Güzel Özdemir ham veriden nitelikli karar almaya ve kararların kurumlar bünyesinde dinamik uygulanmasına uzanan süreci, sektördeki 15 yıllık bilgi birikimi ile aktarıyor olacak. Etkinlikte Türkiye Halk bankası A.Ş. Bilgi Teknolojileri Yönetmeni Ahmet DEMİRHAN; Halk Bankası’nda Kapasite Planlamasında AIMS ile gerçekleştirilen başarılı bir proje hakkında bilgi verecek ve kamu kurumları ile deneyim paylaşımında bulunacak. Kamu sektöründe noktasal birimlerin dinamik yönetiminde coğrafi veriye analitik bilgiye dayalı bir karar mekanizması sunan ve AIMS analitik vizyonu ile geliştirilmiş olan “Nokta Bazlı Zeka” çözümü bu etkinlik ile ilk defa kamu kurumlarına tanıtılıyor olacak.

Geniş bir katılımcı kitlesinin izleyeceği etkinlikte, doğru zamanda doğru stratejik kararların alınmasında ve uygulamaya geçirilmesinde analitik bilginin gücü, verilerin nasıl bilgiye dönüştürülebileceği ve bu bilgilerin kurumsal platformda farklı iş birimleri tarafından nasıl etkin kararlar alınmasında kullanılacağı konuşulacak.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.