Yeni Peugeot RCZ : Baştan Çıkarıcı Güç

Kışkırtıcı tasarım
Yeni RCZ, Peugeot’nun MOTION& EMOTION imzasını tam anlamıyla somut hale getiriyor. Yeni Peugeot RCZ, çok güçlü bir tasarımla “tarz sahibi”, ayrıcalıklı ve üst gam konumlanması ile “kaliteli” ve örnek olan yol tutuşu ile “dinamik” olmak üzere Peugeot’nun tüm bilgi birikimlerinin en belirgin ifadesi oluşturuyor.

Ödüllü performans
RCZ tasarımı için olduğu kadar performansı ve diğer üstün özellikleri için de birçok ülkede defalarca otomobilseverler ve uzman basın mensupları tarafından ödüllendirildi. Eşsiz tasarımı ve yüksek performansıyla 2010, 2011 ve 2012 yıllarında Nürburgring 24 Saat Yarışı’nın galibi olarak gücünü gözler önüne serdi

Farklı yeni kimlik
Coupe pazarının bu çok özel segmentinde, ayrıcalıklı, dinamik ve sportif tarza sahip otomobillerin “tutkunları” yeniliğe çok hassaslar. Onlar radikal coupe etrafındaki farklı çekici yaratıcılığın arayışında. Pazarın dinamizmini izleyen ve sürekli yenilenen bir ürünü korumak bu açıdan önemliydi.
Ticari lansmanınından sonraki 3 yıldan daha az bir sürede elde ettiği satış başarısıyla güçlü Peugeot markasının simgesel coupe modeli, ürün gamındaki yükselen grafiği ve Peugeot’nun MOTION & EMOTION imzasını güçlendirmek için farklı yeni bir kimliği benimsiyor.
Yeni Peugeot RCZ, Mayıs ayı itibariyle Türkiye pazarına sunuldu.

~Heyecan, hem dış tasarımda, hem iç mekanda
Aerodinamik ve güçlü bir tarz

RCZ’nin yenilenmesi öncelikle onun tarzında kendini gösteriyor. İlk tasarımlardan itibaren, Yeni Peugeot RCZ’ye daha özel ve benzersiz bir tarz vermek hedeflendi.
Benzersiz ön yüz, tam anlamıyla arka kanatlarının gücünü ve estetik arka gövdenin tutkulu eğimlerini anımsatıyor. Ön ve arka yüz arasındaki bu yeni sinerji, gövde için farklı bir mimari kazandırıyor.
Ön kaput daha kompakt. Peugeot’nun son modellerinde olduğu gibi doğrudan gövdeye yerleştirilen yeni logo yer alıyor.
Fonksiyonel hava girişi, sağlamlık ve estetiği vurgulayan krom iki şerit ile canlandırıldı.
Yeni ızgaranın altı gece ve gündüz görünebilen ışıklı bir imzanın kenarında uzanan alt hava girişiyle çiziliyor. Bu bütünün parlak siyahına karışan füme camın arkasında pençe şeklinde ustaca şekillendirilmiş 6 LED’den oluşuyor.
Yeni RCZ, halojen farlı versiyonunda alüminyum yuvalı veya Xenon yönlendirmeli versiyonunda Titanyum yuvalı yeni farlarla hem modern hem teknolojik akıcı hatlara sahip bir bakışı benimsiyor.

Sürücünün zevkine sunulan ayrıcalıklı bir ambiyans
İç mekan kaliteli ve sportif bir ambiyans ile “pilotu” anında içine çekiyor.
İleri teknoloj ile birlikte yenilikçi bir malzeme kaplanmış ön panel , Yeni RCZ’nin farklı dünyasına mükemmel şekilde uyum sağlıyor. Kaliteli ve prestijli malzemelerin kullanılması iç mekana estetik kazandırıyor.
İç mekan en küçük detaylarda ve yenilenen özellikleri ile algılanan kaliteyi en iyi hale getirmek için gelişme gösteriyor. Versiyona göre standart veya opsiyonel olmak üzere, lake siyah yeni vites kolu, deri döşeme koltuklar ile bağlantılı olarak deri malzeme ile kaplı kapı panelleri ve deri döşemeli koltukların olduğu versiyonlarda orta konsolla ön panelin birleşimini süsleyen alüminyum kaplamalar bulunuyor.

Gündelik hayatta pratik düzenlemeler
Yeni Peugeot RCZ, kendi sınıfında cömert bir hacim sunuyor, 384 litre kapasitelik bagajı ile pratik olmayı da unutmuyor. Arka koltuk sırtlıklarının yatırılması, otomobilin bagaj kapasitesini maksimum 760 litreye kadar taşıyor.

Dış tasarımda yenilikler :
Yeni RCZ dış tasarımda versiyona göre standart veya opsiyonel yeni özelliklerle geliyor::
– Standart olarak sunulan parlak siyah ön ızgara ;
– 3 kemer rengi : standart alüminyum tavan kuşaklarına ek olarak Kum rengi Mat siyah opsiyonu;
– 2 yeni Alüminyum Alaşım Jant seçeneği :
– Tüm versiyonlarda bg’de standart olarak sunulan Sport paketi, özellikle küçük çaplı bir direksiyon, kısa vites kolu ve benzinli motor seçenekleri için heyecan verici Motor Sesi Sistemi’ni içeriyor.

~Yeni Gövde rengi seçenekleri :
Mevcut Renk paleti çeşitlendirildi . Magnezit Kahve ve Ateş Kırmızı ile de zenginleştirildi..


Heyecan ve dinamik verimlilik bir arada

Kontrollü ağırlık, çalışılmış aerodinamizm ve modern motor teknolojileri ile Yeni Peugeot RCZ performans ve çevreye saygı arasında yenilikçi bir sentez oluşturuyor.

Modern ve çevreye saygılı motor seçenekleri

Performans açısından (cömert tork ve güç) olduğu kadar yakıt tüketimleri ve CO2 emisyonları açısından da etkin motor seçenekleri yenilendi :
– 1.6 THP 156 hp Euro 5, 240 Nm, 6 ileri manual – CO2 (karma): 149 g/km
-1.6 THP 156 hp Euro 5, 240 Nm, 6 ileri otomatik – CO2 (karma): 168 g/km
-1.6 THP 200 hp Euro 5, 275 Nm, 6 ileri manual – CO2 (karma) : 155 g/km

Duyular ve sürüş hakimiyeti
Peugeot’nun yol hakimiyeti konusundaki tüm bilgi birikimini ifade eden Yeni Peugeot RCZ, sürücünün tüm hislerini harekete geçirmek amacıyla, yüksek seviyedeki sürüş hakimiyetini taşıyor.
Yeni Peugeot RCZ, son derece etkin bir süspansiyon sistemine ve yürür aksama sahip : Mac Pherson tipi ön takım, esnek kirişli arka aks. Ayrıca, otomobil alçak bir kasa konumu ve ağırlık merkezi ile birlikte cömert lastikler sunuyor.
RCZ 1.6 THP 200 hp versiyonunun ön takımına, otomobile müthiş bir denge ile birlikte daha canlı ve atak bir sürüş özelliği kazandıran özel bir alt amortisör gergisi de eklenmiş bulunuyor.

Sound System Teknolojisi
Yeni Peugeot RCZ’de hızlanma esnasında motorun çıkardığı heyecan veren ses üzerine de çalışıldı. Bu husus aracın akustik yapısında özel bir ayar yapılmak suretiyle gerçekleştirildi. Spor otomobillere özgü bu farklı özellik Türkiye ürün gamında standart olarak sunuluyor..

~Zengin ekipman seçenekleri
Ayrıcalıklı ve dinamik konumlanması ile uyumlu şeklide, Yeni Peugeot RCZ standart ve opsiyon ekipmanlar ile ürün gamını zenginleştiriyor.
Tasarım ve mekanik yeniliklerine ilaveten, seri dışı ve dinamik konumuyla uyumlu şekilde, RCZ sürüş keyfi ve güvenliği artıran ileri teknoloji, donanım ve sürüş desteklerine de sahip. ESP destekli akıllı çekiş kontrolü, yokuşta kalkış desteği, son nesil multimedya sistemi… WIP (World in Peugeot) WIP Sound ve WIP Com 3D’nin yanı sıra WIP Nav Plus ile zenginleşiyor. Versiyona göre opsiyonel olarak sunuluyor.
WIP Nav Plus, perspektifli görüş türü ve Türkiye haritasını sunan 7 inç (800 x 480 piksel yüksek çözünürlüklü WVGA) büyük ekranlı bir navigasyon, önde MP3 uyumlu bir CD okuyucu, tri-tuner ve 2 antenli bir oto radyo, eller serbest telefon fonksiyonu için Bluetooth® bağlantısı ve audio streaming, orta konsol için ise AUX/ USB girişi ile hız sınırlama bilgisi olmak üzere birçok işlevi barındırıyor.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.