Kış sürüş teknikleri konusunda bilgilendiriyor

110 yılı aşkın süredir dünyadaki en büyük lastik üreticilerinden olan GOODYEAR, sürücüleri bilinçlendirme çalışmalarına bir yenisini ekleyerek, uzun yol otobüs kaptanlarına, firma sahiplerine ve işletmecilere, yollardaki zorlu kış koşulları, güvenli sürüş, lastik seçimi ve kullanımı konusunda eğitimler veriyor.

Goodyear’ın sürücüleri güvenli sürüş konusunda bilinçlendirme çalışmalarının bir parçası olan ve yaz döneminde kamyon sürücülerine yönelik başlatılan sürüş güvenliği eğitimlerinin devamı niteliğindeki çalışma her ilde 3’er gün ve 4’er defa tekrarlanıyor. İlki İstanbul Esenler Otogarı’nda gerçekleşen ve zorlu, soğuk hava koşullarına rağmen sürücülerden yoğun ilgi gören aktiviteler Ekim ayı boyunca Ankara ve Diyarbakır illerinde devam edecek.

Kış sürüş güvenliği ve kış lastiklerinin önemi konusunda ayrıntılı biçimde bilgilendirilen sürücüler, etkinlik sonunda “Kış Sürüş Güvenliği” sertifikası almaya hak kazanıyor. Etkinlikler dahilinde yapılan bilgi yarışmalarında birinciye Kiğılı marka kazak, ikinciye ise GOODYEAR güneş gözlüğü hediye ediliyor.

Goodyear müşterilerinin daima yanında…

Goodyear’ın tecrübelerini ve bilgi birikimini otobüs lastikleri segmentinde de en iyi şekilde kullandığının altını çizen Goodyear Lastikleri T.A.Ş. Ticari Lastikler ve Kaplama Ürün Müdürü Faruk Uslu, “Biz Goodyear olarak sürücülerimizi anlıyoruz ve her zaman onların yanındayız. Zorlu kış koşullarında araçlarını en güvenli şekilde kullanmaya çalışan sürücülerimizi bilinçlendirirken, lastiklerin güvenlik ve performans özelliklerini; araçların teknik özelliklerini, yol koşulları ve sürüş alışkanlıklarını da değerlendirmeleri gerektiğini anlatıyoruz. Goodyear eğitim aktivitemizin amacı, çok geniş bir coğrafyaya yayılmış otobüs kaptanlarımızla bir araya gelmek ve onları güvenli kış sürüşü konusunda bilgilendirmek… Goodyear, gerek sunduğu kampanyalar gerekse satış sonrası hizmetleriyle müşterilerinin daima yanında olacaktır” dedi.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.