Lancia Delta Hard Black Türkiye’de!

Sadece 1.6 litre 120 HP Multijet ve Selectronic otomatik şanzıman kombinasyonuna sahip olacak biçimde ithal edilen Lancia Delta Hard Black, ESP ve 6 havayastığından Reaktif süspansiyon sistemine, Blue&Me paketinden arka park sensörlerine, Alcantara/deri spor koltuklar ve 17 inçlik alaşım jantlardan çift iklimlendirmeli otomatik klimaya kadar zengin standart donanıma özellikleriyle dikkat çekiyor.

Tofaş çatısı altında yer alan Lancia Türkiye, markanın köklerine yakışır göz alıcı tasarımı ve Alman rakiplerinin bir çoğunda yer almayan yüksek teknolojili sürüş destek sistemleriyle ön plana çıkan Lancia Delta modelinin “Hard Black” adı verilen özel seri versiyonunu ülkemizde de satışa sundu. Lancia’nın global anlamda yeni nesil model anlayışının ilk temsilcisi olan Lancia Delta’nın “Hard Black” özel serisi, aynı zamanda parlak siyah tavana ve mat siyah gövde rengine sahip İtalyan markanın ilk seri üretim otomobili unvanına sahip olmasıyla da dikkat çekiyor. Sadece 120 HP’lik Multijet turbo dizel motor ve direksiyondan kumanda edilebilen Selectronic otomatik şanzıman kombinasyonuyla ithal edilen Lancia Delta Hard Black, ultra sportif ve zengin donanım özellikleriyle de göz kamaştırıyor.

Hard Black serisi Lancia Delta modelinde; EBD destekli ABS, ESP, ASR, HBA (Panik fren destek sistemi) ve TTC (Tork transfer kontrolü) gibi sistemlerin yanı sıra 6 havayastığı, Blue&Me Paketi, arka park sensörü, Absolute Handling System,  LED aydınlatma teknolojili ön ve arka farlar, çift bölgeli otomatik klima, direksiyondan kumandalı MP3’lü radyo-CD çalar, krom dış pencere ve yan ayna çerçeveleri, sportif siyah deri & Alcantara koltuk döşemesi, viraj içi aydınlatan ön sis farları, karartılmış arka yan camlar, sportif deri direksiyon ve vites topuzu, soğutuculu ön kol dayama, kayak bölmeli arka kol dayanağı, kaydırılabilir/katlanabilir arka koltuk ve 17 inçlik hafif alaşımlı jant gibi ekipmanlar standart olarak sunuluyor.~ Lüks sınıftaki rakiplerini dizel motor seçenekleriyle de geride bıkarmayı başaran Lancia Delta’nın Hard Black özel versiyonu, 1.6 litrelik turbo dizel motor seçeneğiyle de bir adım öne çıkmayı başarıyor. 6 ileri vitesli Selectronic adı verilen otomatik şanzımanla ve 120 HP güç ve 300 Nm tork üreten Multijet teknolojili motorla donatılan Lancia Delta Hard Black, hem performans hem de ekonomiyi sunabilen değerler sunuyor. Lancia Delta Hard Black, 194 km’lik son hıza erişebilirken, 0-100 km/s hızlanmasını 10.7 sn’de tamamlayabiliyor. Common-rail yakıt püskürtme teknolojisi sayesinde 100 km’de ortalama 4.6 litrelik yakıt tüketimiyle yetinen Lancia Delta Hard Blacak, lüks ve ekonominin bir arada olabileceğinin en iyi kanıtı oluşturuyor.

Lancia Delta: Sınıfında Standartları Belirleyen Teknoloji Üssü!
Yeni Lancia Delta’nın güçlü motorlarının verimini yola en iyi şekilde yansıtılabilmesi için, günümüzdeki en ileri teknolojiler kullanılıyor. Tasarımındaki dinamizmin yol tutuş ve performansa yansıması için Yeni Lancia Delta’da tamamen yeni Absolute Handling System (gelişmiş stabilite programı) görev yapıyor. Geleneksel stabilite programlarına göre bu sistem pek çok yeni ve çok önemli özellikleri barındırıyor. Örneğin LTF (Linearization Torque Feedback), etkin bir şekilde aracın viraj içerisindeki kontrolünü iyileştiriyor. Yenilikçi TTC (Torque Transfer Control) ise sanal bir elektronik diferansiyel kilidi görevini üstlenerek aracın yola virajda çok daha iyi tutunmasına destek oluyor.~ Özellikle önden kaymalarda etkin bir şekilde devreye girerek daha iyi bir sürüş dinamiği sağlıyor. DST (Drive Steering Torque) ile birlikte çalışan Absolute Handling System, gerektiğinde direksiyon manevralarına da müdahale ederek tehlikeli bir durumun meydana gelmesini önlüyor. Elbette günümüz teknolojisine yaraşır şekilde Lancia Delta’da elektronik kontrollü süspansiyon sistemi (Reactive Suspension System) de görev yapıyor. Bu sayede bir yandan sürüş konforu önemli ölçüde artarken, diğer taraftan da daha gelişmiş yol tutuş karakteri elde ediliyor.

Not: Basın bülteninden
derlemedir.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.