‘Louis Vuitton Classic Awards’

2005 yılından bu yana her yıl düzenlenen Louis Vuitton Classic Awards ödül töreninde otomobil profesyonellerinden oluşan bir jüri tarafından iki ödül veriliyor : ‘Louis Vuitton Classic Concours Award’ (Louis Vuitton Classic Yarışma Ödülü) ve ‘Louis Vuitton Classic Concept Award’ (Louis Vuitton Classic Konsept Ödülü). Jüri bu vesileyle inovasyon ve know-how sınavlarından başarıyla geçen seri model ve konseptleri ödüllendiriyor.

Peugeot Tasarım Direktörü Gilles Vidal : “Onyx konsepti Peugeot’nun gelecekteki tasarım kodlarını taşıyan bir süper otomobil. Bu konsept araçta üst gam, köklü bir tasarım ile seçkin ve kompozit malzemeleri bir araya getirdik: Bakır, karbon, keçe ve sıkıştırılmış eski gazete sayfaları gibi! Bu heykelsi otomobil markanın performansını ortaya koyan 600 beygirlik bir dizel hibrit V8 motor ile donatıldı.” dedi.

2012 Paris Otomobil Fuarı’nda vitrine çıkarılan, hemen ardından 2012 İstanbul Auto Show’da da sergilenen ve otomobil severler tarafından büyük bir beğeniyle karşılanan Peugeot Onyx, bugüne kadar aralarında Autoweek Best Concept (En İyi Konsept Otomobil ) ve RTL ile Auto Plus tarafından verilen Paris Otomobil Fuarı’nın En Çok Tercih Edilen Konsept Modeli olmak üzere çok sayıda ödül kazandı.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.