Mercedes AMG’de Bang&Olufsen kalitesi

Yenilik ve mükemmelliğe olan bağlılığını yansıtan ürünleriyle, 1925 yılından beri var olan Bang&Olufsen’in ses teknolojisi ve alüminyumdaki uzmanlığı 2005 yılından bugüne üst segmentteki araçlarla buluşuyor.  High-end ses ve görüntü sistemleri pazarında çok büyük bir yere sahip olan Bang&Olufsen, alüminyumu kullanmadaki başarısıyla kalitesini perçinlerken alüminyumu kusursuz işleme tekniğiyle de diğer markaların bir adım önüne geçiyor.   

Mercedes-Benz S-Serisi için özel üretim
Mercedes-AMG ile Bang & Olufsen arasında 2007 yılında başlayan işbirliği, Mercedes-Benz S-Serisi için geliştirilen eşsiz ses sistemiyle bir üst düzeye taşınıyor. Mercedes-AMG mühendisleriyle işbirliği içinde geliştirilen Bang & Olufsen BeoSound AMG lüks ses sistemi, V6 benzinli, dizel, hibrit ile S-Serisinin güçlü V8 ve V12 modellerine kadar tüm motor seçeneklerine sahip araçlarda yer alıyor.

S-Serisinin üstün kalitedeki iç mekanına uyacak şekilde tasarlanan Bang&Olufsen ses sistemi, kapalıyken bile estetik duygulara hitap ediyor. Kabinin bombeleri, dört aydınlatmalı akustik merceğin tasarım diliyle ve alüminyum hoparlör kapaklarının sakin çizgileriyle mükemmel bir şekilde temsil ediliyor.  Ayna üçgenindeki ve b direğindeki dört tweeter ünitesinin beyaz LED ışıkları, gösterge panelinden gelen renge uyacak şekilde ayarlanıyor. Dikiz aynasındaki bir sensörle tespit edilen ortam ışığına göre otomatik olarak gündüz veya gece moduna geçebilen sistem, çalıştırıldığında ışık yavaşça gereken düzeye inebiliyor. 15 yüksek performanslı hoparlörün yanı sıra BeoSound AMG lüks ses sistemi 1.200 Watt gücünde bir amplifikatöre sahip.~ Sistem, otomobilde hem ön hem arka koltuklardaki yolculara mükemmel bir dinleme konumu sunmaya yoğun bir biçimde odaklanıyor. Arka kapılardaki midwoofer’lar, b-direğindeki tweeter’lar ile surround hoparlör olarak iki orta frekans hoparlörü ve şapkalık bölümündeki iki güçlü subwoofer, arka koltuktaki yolcular için muhteşem bir ses odası sağlıyor. COMAND APS kumanda sisteminden seçilebilecek özel bir ses ayarı, sesi özellikle arka koltuklara odaklıyor.  

Sesi içeri hapsediyor
Kapalı hoparlör kabinleri müzik ve telefon çağrısı seslerinin otomobil içinde kalmasını sağlayarak, gizli telefon görüşmeleri için optimum ‘gizlilik etkisi’ sağlıyor. Kabinler kontrollü bir akustik ortam sağlayarak tutarlı bir ses kalitesi sunuyor. Ayrıca kapalı kabinler, yüksek ses basıncı seviyelerinde müzik çalarken otomobilden istenmeyen yapısal titreşimleri azaltıyor. Uzun yolculuklarda dinamik gürültü telafisi, yorucu olmayan bir dinleme deneyimi sağlıyor.

Bang & Olufsen’in iyi bilinen alüminyum becerileri, kapılardaki ve şapkalık bölümündeki hoparlör kapaklarıyla otomobilde kendini gösteriyor. Düz çizgiler ve kavisler, temiz ve düz yapılara odaklanan eşsiz Bang & Olufsen tasarımını sergiliyor.

Not: Basın bülteninden
derlemedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.