Mercedes-Benz Güvenli Sürüş Günü

Trafikte tüm bireylerin azami güvenliğini temel değerlerinden biri olarak gören Daimler, Ar-Ge alanında toplam 22.100 kişi çalıştırıyor ve projelerine her yıl 5 Milyar Euro harcıyor. Bu tutarın yaklaşık 2 Milyar Euro’luk bölümü ticari araçlar için ayrılıyor ve özellikle de bu araçlarda güvenlik teknolojilerinin geliştirilmesi için kullanılıyor. Daimler çatısı altında otomobil, otobüs, kamyon ve hafif ticari araç ürün gruplarında gerçekleştirilen geliştirme çalışmaları, gruplar arasında sürekli bilgi ve deneyim alışverişi ile büyük bir verimlilik içinde sürdürülüyor.
Mercedes-Benz Türk ise, İstanbul- Hoşdere Otobüs Fabrikasında bulunan, hem kamyon hem de otobüs alanında çalışan 280 mühendisi çatısı altında bulunduran Ar-Ge merkezinde, 15 Milyon Euro tutarındaki bütçesiyle gerek kendi fabrikalarında üretilen araçlarıyla ilgili Ar-Ge çalışmalarını, gerekse Daimler AG’nin uluslararası projelerinde üstlendiği sorumlulukları yerine getiriyor.

Mercedes-Benz’in 1966 yılında oluşturduğu güvenlik konseptinde ilk kez aktif ve pasif olarak ayrılarak geliştirilen güvenlik önlemleri, aradan geçen 45 yıl içinde araç güvenliğinde çok önemli adımların atılmasını sağladı. Bu çalışmaların sonucunda Mercedes-Benz ticari araçları, uzmanlar tarafından segmentlerinin en güvenli araçları olarak değerlendiriliyor.
Günümüzde Mercedes-Benz şehirlerarası otobüsler;


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.