Mercedes dünyanın dört bir yanına DHL ile uçacak

DHL Global Forwarding, Mercedes-Benz firmasıyla yaptığı anlaşma sonucunda Gullwing model spor arabalarının dünyanın tüm bölgelerine taşımacılığını yapacak.  DHL Global Forwarding’in 220 ülkeyi ve dünyanın çeşitli bölgelerini kapsayan güçlü taşımacılık ağı ve otomotiv sektörüne sunduğu geniş hizmet yelpazesi, bu prestijli anlaşmanın yapılmasında belirleyici bir rol oynadı.

DHL Global Forwarding Orta Avrupa ve Küresel Otomobil Sponsorluğu CEO’su Volker Oesau konuyla ilgili olarak “Otomotiv taşımacılığındaki kanıtlanmış başarımızın dışında, sıra dışı ve değeri yüksek otomobillerin özel taşımacılığında da uzmanlaşıyoruz. Bu sebeple Daimler firmasının yeni spor arabalarının dağıtımı için şirketimize yetki vermiş olması bizi çok memnun etti.” dedi.

DHL Global Forwarding Türkiye Genel Müdürü Kerem İnanç da, anlaşmaya ilişkin yaptığı açıklamada “Otomotiv sektörü için özel çözümler üreten çok güçlü bir altyapımız ve donanımlı uzman bir ekibimiz var. Mercedes’in bu çok özel modelinin dünyaya dağıtımında DHL’e güvenmesinin temelinde bu yer alıyor. Bu güven bizi gururlandırıyor.” dedi ve DHL Global Forwarding Türkiye olarak da taşımacılık sektöründe hızlı, güvenilir, yüksek standartlarda hizmetleri ile müşterilerine özel benzer iddialı taşımaları organize ettiklerini vurguladı.~Otomotiv sektörüne özel merkezler ve ekipler
Otomotiv sektörüne yüksek standartlarda taşımacılık çözümleri sunan DHL’in, Avrupa, Orta Doğu, Asya ve Amerika’da özel olarak otomobil taşımacılığında uzmanlaşmış lojistik uzmanlarının görev yaptığı toplam 20 merkezi bulunuyor. Bu merkezlerde otomobil konusunda donanımlı 100’den fazla lojistik uzmanı görev yapıyor.
DHL Global Forwarding bu altyapısıyla, tamamen Mercedes’in yeni spor modeli Gullwing için özelleştirilmiş bir taşıma konsepti geliştirdi. Özel paketleme sistemi ile taşıyıcı araçlar deniz ya da havayolu gönderimlerinde olduğu gibi güvenli ve etkili bir biçimde yükleniyor. İlk olarak, spor arabalar güney Almanya’da bulunan araba üreticisinin üretim sahasından alınıyor. Gidecekleri yerlere direkt yönlendirilmemiş araçlar DHL’in Frankfurt’ta bulunan Yetkili Otomobil Merkezi’nde güvenli bir şekilde geçici olarak bekletilebiliyor. Bu merkez,  bölgesel DHL Otomotiv Yetkili Merkezleri ile bağlantı halinde kalarak tüm operasyondan ve her bir Mercedes-Benz Gullwing’in dağıtımından sorumlu bulunmaktadır. Tüm taşıma sürecinin her bir aşamasından 7/24 ulaşıma açık bir online takip sistemi ile haberdar olunabilmesi için de gerekli verilerin müşterinin takip sistemine yüklenmesi sağlanmaktadır.

Not: Basın bülteninden
derlemedir.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.