Mersin’de Show Zamanı…

Ekonominin lokomotifi olan otomotiv sektörü, otomobilde yeni model sezonunu Mersin’de açıyor. Otomobil tutkunlarının merakla beklediği yeni modellerin vitrine çıkacağı fuar, Mersin Yetkili Otomotiv Satıcıları Derneği (MODER), Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD), Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Mersin Ticaret ve Sanayi Odası iş birliği ile düzenleniyor.

Bölgesinde en büyük organizasyon

Audi, Renault, Dacia, Fiat, Toyota, Volkswagen, Honda, Ford, Citroen, Peugeot, Isuzu, Mitsubishi, Kia, Hyundai ve Skoda gibi öncü markalarının katılacağı fuar, sektörün bölgesinde en önemli organizasyonu olma özelliği taşıyor.
Mersin Auto Show 2012 Fuarı’nda otomotiv firmalarının yanı sıra bir çok aksesuar firması ve sektöre hizmet veren diğer kuruluşlar da fuardaki yerlerini aldılar.

Bölgenin en etkili ticari organizasyonu olmayı hedefleyen Mersin Auto Show, 3 salonda 20 bin metre kare alanda düzenlenecek. Otomotiv firmaları, fuara gösterişli standlarıyla katılım sağlayarak, tüm yeniliklerini ziyaretçilere sunacaklar.
Adana, Gaziantep, Urfa, Kahramanmaraş ve İskenderun gibi bir çok ilden ve komşu ülkelerden ziyaretçi alma potansiyeline sahip olan Mersin’de gerçekleştirilecek organizasyon aracılığıyla turizm sektörü de hareketlenecek. Çukurova bölgesinin ülke çapındaki otomotiv satışlarından aldığı payı göz önünde bulundurarak, Mersin Auto Show 2012’nin kentteki otomobil satışlarına da ciddi bir etki yaratması bekleniyor.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.