Michelin Primacy 3: Üç alanda güvenlik

Michelin Primacy 3, dört ana markadaki rakipleriyle karşılaştırıldığında, kuru ve ıslak zeminlerde fren yaparken ya da ıslak yollarda viraj dönerken en iyi yol tutuşu sağlamaktadır. Bu gerçek, bağımsız bir kuruluş olan TÜV SÜD Automotive tarafından, geçtiğimiz şubat ayında yürütülen bir testte kanıtlanmıştır.* Lastiğin üstünlüğünün bir diğer örneği, Primacy 3’ün kuru bir zeminde 100 km/s hızda rakiplerinden 2.2 metre daha kısa bir mesafede durmasıdır. (Bakınız, sayfa 6 ve 7’deki tam test sonuçları).

Yeni lastiğin ismi niteliklerini yansıtmaktadır: Michelin Primacy 3, üç farklı performans alanında güvenliği artırmaktadır. Ve bütün Michelin lastikleri gibi aynı zamanda yakıt tüketimini azaltırken toplamda yüksek kilometre ömrü sunmaktadır. Buna göre toplam kazanç, lastiğin ömrünün tamamı boyunca 70 litredir.*

Bu performans dengesi, Michelin Ar-Ge ekipleri tarafından yol kazaları hakkında edinilen derin anlayışı birleştiren yenilikçi bir tasarım sürecinin harekete geçirilmesiyle sağlanmıştır.

Neden güvenlik? Çünkü GFK tarafından 2010 yılında beş ülkede (Fransa, Almanya, İtalya, İspanya ve İngiltere) yapılan bir araştırmaya göre güvenlik, tüketicilerin bir lastikten en çok bekledikleri olgudur.

Güvenliğin en üst öncelik olması hiç de şaşırtıcı gelmemektedir. Bununla birlikte, davranışsal analizler ek bilgiler sağlamıştır.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.