Michelin X-ice North lastikleri ile Ford ekibi

60. İsveç Rallisini, Ford Fiesta RS WRC otomobilleriyle, Finlandiyalı Jari-Matti Latvala ve Miikka Anttila kazandı. Finlandiyalı ikili, ilk iki günü önde tamamlarken, Citroen DS3 WRC ile yarışan Mikko Hirvonen ve Jarmo Lehtinen ile aralarında 36,5 saniyelik bir fark oluşturmayı başardılar.Start noktasından üç etap uzakta otomobillerinin lastiği kaya parçasından hasar gören Ford ekibi yaşanan kaza sonunda elde ettikleri farkı Hirvonen ve Lehtinen ikilisine karşı avantajlarını 8,4 saniyeye kadar azaltsada buna rağmen mücadeleyi kazanarak Karlstad’ta podyuma birinci olarak çıkarak yarışı sonlandırdılar.

Michelin, kar ve buzlu yarışlar için geliştirdiği X-Ice North latikleri yenilenen sırt tasarımı ve güçlendirilen çivileri sayesinde, buzlu ve karlı yollarda göstermiş olduğu dayanıklılık, yol tutuş ve sergilediği performans sayesinde pilotlara farklı bir sürüş deneyimi yaşattı.
Etaplardaki yoğun rekabetin kattığı sıcaklığın yanı sıra, İsveç 2012 Rallisi yılın bu zamanı için “ılık” sayılabilecek bir havada, ortalama -6°C’de gerçekleştirildi. Ekipler buzla kaplı yolların üzerindeki ince kar tabakasıyla mücadele ederken aynı anda keskin kaya parçaları ile mücadele etmek zorunda kaldılar. Parkurdan her geçişte biraz daha derinleşen çukurlar ve beliren kaya parçaları lastikler için adeta dayanıklılık testi oldu.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.