Mitsubishi, 2011’e yeni modeller ile giriyor

Mitsubishi 2011’e girerken, tüm modellerinde sunduğu konfor, kalite, geniş donanım seçenekleri ve avantajlı fiyatlarına iki yeni model olan kompakt crossover ASX ve Lancer Sportback’i de ekleyerek, müşterilerine yeni heyecanlar sunmaya hazırlanıyor.

GÜVEN VE ZERAFET ASX’TE BİRLEŞTİ
Mitsubishi’nin 5 kişilik yeni kompakt crossover’ı ASX, 1.6 MIVEC motoru ve Euro 5 emisyonu ile çevreciliğini korurken ürettiği 117 beygirlik maksimum gücü ve 154 Nm torku ile gücünü de kanıtlıyor.

Ayrıca ASX “Auto Stop&Go” teknolojisine sahip. Bu sistem sayesinde ASX doğayı korurken üstün yakıt ekonomisi sunuyor. Yoğun trafikte beklerken veya kırmızı ışıkta durduğunda bu sistem motoru otomatik olarak durduruyor ve yakıt sarfiyatını minimuma indiriyor. 6 vitesli mekanik şanzımanla birlikte bu kombinasyon çevreye duyarlı ve daha verimli bir otomobil vaat ediyor.

Sahip olduğu donanımları ile segmentine yeni bir soluk katacak olan ASX; 9 hava yastığı, yokuş kalkış destek sistemi (Hill Start Assist System), ASTC (Aktif stabilite çekiş kontrol sistemi), acil durum stop sinyal sistemi (ESS) ve hız sabitleyici (cruise control) ile güvenirliğini kanıtlıyor.~SPORTİFLİK ÖZÜNDE VAR
Mitsubishi Lancer Sedan modelinin ardından önümüzdeki aylarda yollara çıkacak olan Lancer Sportback 1.6 MIVEC motoruyla 100 km’de ortalama 5.9 litrelik yakıt tüketimi ile rakiplerine göre ekonomik olmasının yanı sıra çok güvenli. Euro N-CAP’ten aldığı 5 yıldız ile güvenliği ispatlanan darbeye karşı güçlendirilmiş RISE gövde yapısıyla  Sportback, ASTC, EBD destekli ABS, Fren Destek sistemi ve  9 hava yastığını bir arada sunuyor. Keskin çizgileri ve kaslı yapısı ile de sportifliğini kanıtlayan Sportback’te, ön ızgara çerçevesi ve spoiler standart olarak sunuluyor.

Lancer Sportback’i segmentindeki diğer araçlardan ayıran diğer bir özelliği ise çok fonksiyonlu özel tasarım bagajı. Lancer farklı ihtiyaçlar için tasarlanan bagajı ile sürüş keyfinden ödün vermeden sizin ve ailenizin hobileri ve ihtiyaçları için daha fazla bagaj hacmi sunuyor.

Not: Basın bülteninden
derlemedir.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.