Motobike 2013 Fuarı’na Honda çıkarması

Motosiklet tutkunlarının heyecanla beklediği Eurasia Motobike Expo 2013, 28 Şubat – 3 Mart tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde ziyaretçilerini ağırlayacak. Fuarın gözde markası Honda ise dokuzuncu salonda 630 metrekarelik standında en yeni dört modelini görücüye çıkartırken toplam 23 modelin yanısıra ilk kez bir ATV modelini de tanıtacak. Honda standı, kişisel mobilitede hareket özgürlüğü sağlayan U3-X gösterileri ile de ziyaretçilerine keyifli anlar yaşatacak.

Honda standında sergilenecek modeller arasında yer alan yeni CRF250L, hem trafikte, hem de off-road’da kullanılmak üzere, iki amaçlı tasarlanmış bir model olarak dikkat çekiyor. Cub motosikletlerin yaratıcısı olan Honda’nın 55 yıllık Cub deneyiminin ürünü olan WING-go modeli de Türkiye’de ilk kez motosikletseverlerin beğenisine sunulacak. WING-go modelinin yanısıra, efsane supersport CBR600RR’ın yeni versiyonu, ve yeni commuter CB125 Ace’de Türkiye’deki motosiklet tutkunlarıyla ilk kez buluşmaya hazırlanıyor. Honda bu seneki fuarda ilk kez bir ATV modelini de ziyaretçilerin beğenisine sunacak.

Honda Standında gerçekleştirilen basın açılışı sırasında konuşma yapan Honda Türkiye Direktörü İsmail Sümer, konuşmasında şunları söyledi: “Honda Türkiye olarak bizim de Türkiye`de gerçekleştirmek istediğimiz ‘’Rüyalarımız’’ var. En büyük hedefimiz, Türkiye’de motosikletin günlük yaşantıda kullanımının geliştirilmesidir. Türkiye, milli gelir, iklim ve coğrafi şartlar açısından motosiklet kullanımına oldukça elverişli bir ülkedir. Fakat diğer ülkelerle karşılaştırıldığında Türkiye’de motosiklet sahibi olma oranı oldukça düşüktür. Bunun en büyük nedeni, ülkemizdeki “motosiklet tehlikelidir” düşüncesidir. Honda olarak birçok ülkede bu imajı değiştirmek için çalışmalar gerçekleştirdik. Bu çalışmalar sonucunda motosiklet sektörünün gelişmesinde büyük katkılarımız oldu.”

Konuşmasına motosiklet kullanımının yararlarını ayrıntılı olarak açıklayan Sümer, motosiklet kullanımının geliştirilmesi durumunda ülke ekonomisine ne kadar katkıda bulunulabileceğini ve kullanıcıların ne gibi avantajlar elde edebileceğini de açıkladı. Sümer, konuşmasına şu sözlerle devam etti: “Motosiklet kullanarak planladığınız saatte, hedeflediğiniz yere rahatça ulaşabilirsiniz. Trafik sıkışıklığının oluşturduğu stres ve gerginliği de böylece azaltabilirsiniz. Şimdiye kadar 3 saatte kat ettiğiniz yolu 1 saatte kat edebilirsiniz. Kazandığınız 2 saati de ailenize ayırabilir, hobilerinizi yapabilir veya arkadaşlarınız ile buluşabilirsiniz. Bunun dışında motosiklet kullanarak ulaşım giderlerinizden de tasarruf edebilirsiniz.

Hepinizin bildiği gibi büyük şehirlerde hava kirliliği hepimiz için ciddi bir tehdit oluşturmaktadır. Eğer otomobillerin sadece 3’te birinin yerine motosiklet kullanılırsa, CO2 egzoz gazı salınımını da yaklaşık 3’te bir azaltmak mümkündür.

Çocuklarımıza ve torunlarımıza daha güzel bir Türkiye bırakabilmek için, motosiklet kullanımını yaygınlaştırmanın etkili bir sonuç vereceği inancındayım.”

Honda, güvenli sürüşe gösterdiği önemi, Motobike 2013 fuarında da vurgulamaya devam ediyor. Honda standını ziyaret eden motosikletseverler, kurulduğu 2005 yılından beri 10.000’den fazla sürücüye güvenli sürüş eğitimi veren Honda Motosiklet Eğitim Merkezi hakkında bilgi alma ve yeni dönem eğitimlerine kayıt olma imkanını yakalayacaklar. Ziyaretçiler ayrıca Türkiye’de ilk kez Honda tarafından hayata geçirilen ve müşterilerine motosiklet satın aldığı anda temel güvenli sürüş eğitimi vermeyi amaçlayan 4S bayi ağı hakkında detaylı bilgiye de sahip olacaklar.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.