“Onları kurtarabiliriz”

“Onları kurtarabiliriz” sloganı ile yola çıkan iki sivil toplum kuruluşu, Bursa’da yaşayan yüzlerce kanser hastası çocuğa ışık olmaya devam ediyor. Uzmanlar ülkemizde çocukluk çağı yaş grubunda her yıl yaklaşık 2000-2500 yeni kanser olgusu beklendiğini açıklıyor.
Bu yıl düzenlenecek organizasyonun geliri U.Ü. Patoloji Ana Bilim Dalı Başkanlığı’nın talebi olan Mega Kaset Sistemli MİKROTOM cihazına harcanacak. Bu cihazla operasyon öncesi ve operasyon sonrası biyopsilerde hücre sınırlarının kontrolü yapılabiliyor ve kanserli hücrelerin tamamıyla temizlenip temizlenemediği belirleniyor.

Yaklaşık 30 Klasik otomobilin 8 Ekim saat 10:30’da Bursa Korupark’tan alacakları Start’ın ardından gün boyunca Bursa’nın farklı yerlerine giderek şehir halkına görsel bir şölen yaşatacaklar.

Akşam yemeğinde yapılacak açık arttırma ve katılım gelirinin tamamı amaca yönelik olarak MİKROTOM cihazının alımı için harcanacak.
Osmangazi Rotary Kulübü Başkanı Reşit Köseleci:”Geçen sene yapmış olduğumuz etkinliğimizde halkın ilgisi beklediğimizden daha fazlaydı. Start tam bir şenlik havasında geçti ve bizim için asıl şenlik kurtarılacak yüzlerce kanser hastası çocuğa ufakta olsa bir umut olmaktı. Bu sene de bu organizasyonu yapıyor olmaktan dolayı çok mutluyuz. Umuyoruz ki daha nice minik yüreğe yaşam tohumları ekeceğiz” dedi.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.