Otomatik vites juke

Eylül ayında toplam 59 bin 990 adet satışa ulaşan otomotiv sektöründe, bin 810 adet satış gerçekleştiren Nissan, yüzde 3 pazar payına ulaştı.

Nissan Eylül ayı sonuçlarının yanı sıra ile 3 ana modelinin de satış rakamlarına ilişkin açıklama yaptı. Yapılan açıklamaya göre;

3 yıldır üst üste SUV segmentinde lider Qashqai modelinde yılın ilk 9 ayında 2 bin 935 adet satış gerçekleşti ve Qashqai yüzde 7,3 oranında pazar payına sahip oldu. Öte yandan Eylül ayında 773 Qashqai satışı gerçekleşti ve ay bazında yüzde 16,4 pazar payına erişti.

Yılın ilk 9 ayında spor bir otomobille bir SUV’un en çekici yönlerini buluşturan Nissan Juke’u 6 bin 899 kişi satın aldı. Bu satış rakamları ile 9 aylık Pazar payını yüzde 17,1’e çıkaran Juke, Eylül ayında ise 514 adetlik satışla yüzde 10,9’luk pazar payına sahip oldu.
Tasarımı ile moda ikonu olan Micra ise Ocak – Eylül 2011 dönemi arasında 2 bin 18 adetlik satış ile yüzde 2,3 pazar payı sahibi olurken, Eylül ayında ise 354 adetlik satışla yüzde 4,5’lik pazar payı aldı.

Nissan kampanyaları tüm hızıyla devam ediyor

Kampanyalar ile yakaladıkları başarıları sürdürmeyi hedefleyen Nissan, Ekim ayında da ‘Yüzde 0 Faizli Kredi ve ‘KDV’nin Yarısı Nissan’dan’ kampanyalarını 2012 modellerinde sürdürüyor.

Kampanya kapsamında benzinli düz ve otomatik vitesli Juke için 13 bin liralık kredi kullananlara 13 ay boyunca yüzde 0 faiz imkânı sunulurken, Juke dizel versiyonlarında ise Ekim ayı boyunca KDV’nin yarısı Nissan tarafından ödeniyor.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.