Otomobilin 2011 yıldız falı

VW’de gelecek parıltılı değil
“2011 başı sakin geçecek. Ancak kasım-aralık döneminde bir dönüşüm olacak. Ben durgunluk bekliyorum. Yani satışlar yavaşlayacak. Grubun pazarın durumuna göre esnek olması gerekebilir. Bunlar parıltılı zamanlar olmayacak ve problemler 2012 Eylül’üne kadar sürecek. Martin Winterkorn kendi mantıklı tarzıyla bunu başarıyla göğüsleyecek, çünkü o problemlerin üstesinden gelebilecek etkili bir yönetici, ayrıca hemen pes de etmiyor. Ancak problemler Winterkorn’u baskı altına alacak.”

Opel’de radikal değişimler olacak
“2011’in ikinci yarısı Opel için daha iyi olacak. İlerleyen zamanlarda Opel, VW kadar güçlü problemler yaşamayacak. Nick Reilly radikal değişiklikler planlayacak. O da mantıklı ve fazla öne çıkmayan, mühendis kafalı bir yönetici. Biraz sabırsız olabilir ve her zaman geri çekilmeyebilir ama hırsından beslenen bir yapıya sahip. Hasar gören imajı yeniden inşa etmek için çok emek vermesi gerekecek.”

Ford: Mattes? Yaratıcı bir işi de olabilirdi
“Ford ağustos ayına kadar problemler yaşayacak ama sonrasında yükseliş başlayacak. Yönetim çok sabırlı ve tahammüllü olmalı. Ne yazık ki vizyon eksiklikleri var. Daha fazla deneme yapılmalı ve kim bilir, belki de sıra dışı bir otomobil yaratmalılar. Bernhard Mattes’e birçok su gezegeni görüyorum. Bu da heyecan, fantezi ve duyarlılık anlamına geliyor. Eğer tanımasam, örneğin reklamcılık gibi kreatif bir işi olduğunu düşünebilirdim. İnanılmaz bir girişkenlik isteği görüyorum. Trendleri önceden algılayabiliyor ama bunları olması gerektiği gibi hayata geçiremiyor.”~Zetsche Daimler için doğru isim
“2011’de global pazarda bir şeyler olacak. Ocak, temmuz ve kasım aylarında huzursuzluklar görüyorum. Bunlar hukuki fikir ayrılıkları olabilir. Ancak Daimler kolayca yenilmeyecek ve krizleri aşabilecek güçlü bir grup. Kuruluş tarihine bakıldığında bir çok şanslı manzara görülüyor. Dieter Zetsche bu sağlam firmayı çok iyi destekliyor: Kişiliğinde bolca dinamizm var, olayları çok iyi kavrıyor ve ilericilik yaratıyor. O, insanları etkileyebilen biri. Herşeye rağmen 2011, en azından ağustos ayına kadar, Alman yıldızında parıltılı başarılar olmayacak. Dieter Zetsche’nin geleceği planlamak için zamanı kullanması gerekecek.”

BMW: Olumlu sürprizler beklenebilir
“Kuruluş tarihine baktığımda birçok ateş gezegeni görüyorum. Bunlar, dinamizm ve gençlik anlamına geliyor. BMW için 2011 yılı olumlu sürprizlerin yılı olacak, 2012 ise daha kötü geçecek. Ancak BMW de önümüzdeki yıl hukuksal problemlerle boğuşabilir. Ocak, temiz ve kasım aylarında yıldızların dizilimi uygun değil. Norbert Reithofer nesnel, mantığıyla hareket eden bir teknoloji meraklısı. Uygulamaya geçirme konusunda da çok güçlü ama bazen agresif de olabiliyor. Gerektiğinde yumruğunu masaya vurabilen bir insan. Ayrıca sabırsız, her şeyin hemen olmasını isteyen ama baskılara karşıda çok dayanıklı bir yönetici. Deneysel çalışmalara olan merakı nedeniyle Mercedes’e uymazdı.”~Audi Başkanı Stadler takdir bekleyen bir kişilik
“2010’daki aşırı rekabet baskısının ardından Audi için 2011, durgunluk yılı olabilir. Dış pazarlardaki yüksek talep nedeniyle Audi, büyük krizlerden hasar almadan çıktı. Özellikle ocak ve şubat ayları ile mayıs-temmuz aralığında fazla hareket olmayacak. Rupert Stadler çok duygusal, takdir bekleyen ve olayların merkezinde olmayı isteyen bir insan. Bu da Audi’ye çok iyi uyuyor.”

Yenilikler Renault’ya başarı getirebilir
“Kuruluş tarihindeki yıldız diziliminde ateş gezegenlerinin baskınlığı vardı. Çok dinamik ve ilerici bir firma. Carlos Ghosn tam bir vizyoner, ayrıca ani kararlar veren ve çabuk ikna olan biri. 2011 yılı Renault için pek de iyi görünmüyor. Ancak nisan ve mayıstan itibaren firmayı başarıya götürebilecek yenilikler de görüyorum.”

Skoda Başkanı kendini VW’ye kanıtlamak istiyor
“Skoda Başkanı Vahland’ın doğum tarihi ateş gezegenleriyle dolu. O tam bir iş bitirici ve avangard bir insan. Kararlarında çok cesur. Ayrıca her şeyi kendisinden önceki ana firma VW’den gelen yöneticilerden daha iyi yapma hırsına sahip. Ancak ihtirasları 2011’de frenlenecek ve Vahland ileri gidemeyeceğini düşüneceği zamanlar yaşayacak. Kendisini değiştiremeyeceğinden, 2012 yılında gidebilir bile.”~Fiat Ailesi’nde iktidar savaşları
“2011’de Fiat çok ilerici modeller çıkaracak ve krizleri zorlanmadan aşacak. Fiat, tam bir hacıyatmaz, yani tüm krizlerden zorlanmadan çıkacak bir marka. Yıl sonuna kadar her şey iyi gidecek. Hemen ardından ise iktidar savaşları ve yapılanma değişiklikleri görüyorum. Sergio Marchionne çok baskın bir insan ve hiç kimseye tahammülü yok. O emir verir, herkesde buna itaat etmelidir. Marchionne “en büyük benim” diye düşünen biri. Bazen bazı şeylerle arasına mesafe koymayı başaramıyor. 2011 sonu ve 2012 başı dönemlerde kendisini iktidar savaşlarının içinde bulacak. Büyük ihtimalle de Fiat’ın büyük hisse sahipleriyle… Durum pek iyi görünmüyor.”

Toyota Başkanı huzursuz ama iyi bir ruh
“Çok sağlam, çok dayanıklı…Toyota’nın doğum falında yıldızlar bana bunları söylüyor. 2011 çok iyi geçecek, özelliklede yılın ikinci yarısı. Diğer markaların aksine herhangi bir sorun görmüyorum. Akio Toyoda firmayı yıl boyunca başarıyla yönetecek. O, bir çok fikri olan, meraklı, yaratıcı, huzursuz ama iyi bir ruh!”

Astrolog Aylin Bulanık Frankfurt’ta yaşıyor ve kişilerin geleceklerine bakıyor. Müşterilerinin arasında banka ve diğer büyük firmaların yöneticilerinin de olduğunu söyleyen Aylin, şu anda 47 yaşında. Bir kız annesi olan Aylin Bulanık, araştırmaları için tüm yıldız dizilimlerinin kaydedildiği çok kapsamlı bir veri bankasına sahip. Doğru kehanetler için astroloğumuz, kişinin doğum tarihi, yeri ve zamanına da ihtiyaç duyuyor. Doğum saatinin bilinmediği durumlarda ise öğlen saat 12:00’ı referans alıyor. Kartlardan fala bakmak ise kehanet çalışmalarının ikinci ayağını oluşturuyor. 


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.