Peugeot 3008 ve 5008 satışa sunuldu

Yeni Peugeot 508 ve yeni 308’den sonra, e-HDi teknolojisine sahip 3008 ve 5008 modelleri de Peugeot Yetkili Satıcıları’nda yerini aldı. e-HDi teknolojisi ile sunulan son nesil Stop & Start sistemi şehir içinde %15’e varan yakıt tasarrufu sağlayarak kullanım maliyetlerini düşürüyor. Böylece bu iki model 1.6l e-HDi 112 hp motor seçeneği ile düşük yakıt tüketiminin yanısıra daha düşük CO2 salımları sergileyen versiyonları ile tüketicinin beğenisine sunulmuş oldu.

Daha önce kullanılmış olan Stop&Start sistemleri, Peugeot e-HDi modellerinde en son teknolojiler kullanılarak daha da geliştirildi. Marş motoru yerine sistemin çalışmasının alternatör tarafından gerçekleşmesi, verimliliğin ve hızın artırılmasını, titreşimin minimuma indirilmesini sağlıyor.
1.6l e-HDi 112 hp motora ve Auto6R şanzımana sahip Peugeot 3008 ve 5008’lerde kullanılan Stop&Start sistemi kırmızı ışıkta veya benzer bir nedenle otomobil durduğunda motoru otomatik olarak durduruyor ve tekrar hareket etmek istendiğinde ayak frenden çekildiğinde otomatik olarak çalışmasını sağlıyor.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.