Renault yeniden lüks sınıfta

İLK İZLENİMLER
(+) Çok geniş iç mekan; eksiksiz standart donanım (deri döşemeler, masaj fonksiyonlu sürücü koltuğu, Bose ses sistemi, xenon farlar, anahtarsız giriş de dahil)
(-) Sıkıcı dizayn; eksik imaj; neredeyse hiç yardımcı sistem yok.  

NELER YENİ
Renault üst orta sınıfa yeniden dönüyor. Vel Satis’in halefi olan Latitude, 4.90 m’lik boyuyla BMW 5 Serisi seviyesinde. Aracın teknolojik bazını Koreli Samsung’un SM5 modeli oluşturuyor. Motorlarda (2.0 lt 173HP ve 3.0 lt 241 HP’lik dizeller, 2.0lt 140 HP’lik benzinli) ise Renault, kendi raflarından yararlanmaya karar vermiş.

SÜRÜŞ ÖZELLİKLERİ
Yumuşak vites değişimlerine sahip 6 ileri oranlı otomatik şanzımanla kombine edilen dizel motor yumuşak bir çekiş gücü sağlıyor. Bu Franko-Koreli zemin dalgalarının üzerinden yumuşak bir şekilde geçiyor. Düz gidiş ve direksiyon hassasiyeti konularında ise tüm talepleri karşılayamıyor.

SONUÇ
Yüksek bir değer kaybı beklediğin-den Renault, Latitude’u satmak ye-rine sadece leasing yöntemiyle pa-zarlamaya karar vermiş. Alman-ya’da otomobilin baz benzinli modeli,aylık 399 Euro ödeme, 4 yıl süre, 40bin km limit ve bakımlar dahil ola-cak şekilde lease ediliyor.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.