Şehir Gezginlerinin Vazgeçilmezi Olacak

Chevrolet, 77 sene önce satışa sunduğu Suburban Carryall ile başlayan SUV geleneğindeki iddiasını Yeni Chevrolet Trax ile artırıyor. Geçtiğimiz Eylül ayında Paris Otomobil Fuarı’nda dünya prömiyeri ve Kasım ayında düzenlenen Autoshow Istanbul ile Türkiye prömiyeri gerçekleştirilen Trax, Chevrolet’nin hızla büyüyen küçük SUV segmentindeki modeli olacak.

Orta ve Batı Avrupa’daki tüketicilerin daha küçük ve kompakt otomobillere yönelimi esas alınarak tasarlanan Chevrolet Trax, Avrupa yolculuğuna başlıyor. Chevrolet’nin yeni Mini SUV modeli Trax, ilkbaharda Avrupa’daki Chevrolet bayilerinde satışa sunulacak. Trax 140 hp gücünde ve 200Nm tork üreten 1.4L turbo şarjlı benzinli motor, 115hp gücünde ve 155Nm tork üreten 1.6L benzinli motor seçenekleriyle Avrupa ile eşzamanlı olarak yaz ayları başında Türkiye’de de satışa sunulacak.

5 Koltuklu Chevrolet Trax’ta, koltukların sekiz farklı konfigürasyonda düzenlenebilmesiyle birlikte aracın köşelerine ve girintilerine zekice konumlandırılmış saklama bölümlerine yüksek miktarda eşya konulabiliyor. Tüm bunlara rağmen Trax yalnızca 4,25 metre uzunluğa ve 1,77 metre genişliğe sahip. Üstelik, SUV sürücülerine yine aynı yerden yüksekte olma hissini de sunuyor.

Chevrolet Avrupa’nın Başkanı Susan Docherty konuyla ilgili olarak: “Trax, Chevrolet’nin büyüyen SUV segmentine yeni bir model sunmasını sağlayacak. Ayrıca bu araç şehir gezginlerinin ihtiyaç duyduğu esnekliği, olağanüstü yakıt verimliliği ve binek otomobiline benzer yol tutuşu ile öne çıkacak. Chevrolet onlarca yıldır güvenilir ve yüksek kapasiteli SUV’lar üretmesiyle tanınıyor. Trax, geleneksel Chevrolet değerlerine yenilerini eklemeye devam edecek. Trax, Chevrolet’nin temel uzmanlıklarından biri olan olağanüstü SUV’lar üretmenin ve satmanın modern bir ifadesidir” dedi.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.