“Sınıfının En Güvenli Otomobili” Seçildi !

Fiat’ın küçük sınıftaki ikon modeli Fiat 500, ABD’de rakiplerini açık farkla geride bırakarak “Sınıfının En Güvenli Otomobili” seçildi. Daha önce Euro NCAP’in çarpışma testlerinden sınıfında en yüksek puan olan 5 yıldızı alan ilk otomobil olma başarısını gösteren Fiat 500, ABD’de araç güvenliği konusunda otorite olan IIHS (The Insurance Institute for Highway Safety-Otoyol Güvenliği Sigorta Enstitüsü) tarafından gerçekleştirilen çarpışma testleri sonucunda da “Sınıfının En Güvenli Otomobili” seçildi. Fiat 500; ön, yan, arka darbe ve takla testlerinden de en yüksek puanı alarak sınıfındaki tüm diğer araçları geride bıraktı.

Tavanı kendi ağırlığının 6 katı güce dayanabilecek kapasitede olan Fiat 500’de IIHS tarafından yapılan ölçümlere göre, otomobilin şiddetli bir darbe alması durumunda tavan kısmından açılan perde hava yastığı sayesinde ön ve arka koltuklarda oturan yolcuların başlarından darbe almasının engellendiği belirlendi.

Çevreci motorlar ve geniş kişiselleştirme seçenekleri

Düşük emisyon yayan çevreci motorları ve düşük kullanım maliyetlerinin yanı sıra çekici tasarımı ve keyif veren sürüş özellikleriyle de farklılığını ortaya koymayı başaran Fiat 500 Türkiye’de 1.2 litre 69 HP ve 1.4 litre 100 HP’lik benzinli motor seçenenekleri ve 35.700 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor. İsteğe bağlı Dualogic otomatik şanzımanla da satın alınabilen Fiat 500, geniş kişiselleştirme seçenekleriyle kullanıcısına sayısız kombinasyon imkanı sunuyor.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.