Snowboard sporunun asi çocukları Türkiye’de

Uluslararası snowboard yarışı kimliği ile Fransa, İsveç ve Finlandiya’dan gelen profesyonel snowboardcuları ağırlayacak yarışmaya son dönemde TTR Dünya Turu’nda adından başarılarıyla sıkça söz ettiren Alman snowboardcu Alessandro Boyens de katılacak. Dünya Snowboard Turu’na puan veren Türkiye’nin ilk TTR yarışının birincisi para ödülü ve TTR puanlarını kazanacak.

Dünyanın çeşitli ülkelerinden başarılı snowboardcuların katılacağı Türkiye’nin en büyük “Big Air” (dev rampadan atlama) yarışması uluslararası sporcuların kıyasıya mücadelesine sahne olacak. TTR’nin uluslararası jürisi tarafından değerlendirilecek yarışmacıların Türkiye ayağından toplayacakları puanları Dünya Snowboard Turu’ndaki sıralamalarını da etkileyecek.

TTR’nin uluslararası yarışlar sınıfında 3 yıldız kategorisinde değerlendireceği “Big Air” organizasyonu ve yarışmacıların 12 metrelik rampada yapacakları heyecan dolu gösteriler , DJ eşliğinde düzenlenecek özel partiler, ünlü snowboardculardan ücretsiz eğitimler ile ziyaretçileri heyecan dolu ve eğlenceli bir haftasonu bekliyor.

Ayrıca etkinlikte dinamik, yaratıcı ve sıradışı yaşayanların tercihi MINI’nin dört çeker teknolojiye sahip MINI Cooper S Countryman ALL4 modeli ile karda test sürüşleri de yer alıyor.

Bu organizasyon için dünyada olduğu gibi Türkiye’de de güçlerini birleştiren Borusan Otomotiv MINI ve snowboard sporunun dev markası Burton Türkiye’de uluslararası yarışmalar düzenleyerek, hem Türkiye’nin tanıtımına, hem de Türkiye’de snowboard sporunun gelişimine destek olmayı amaçlıyor.

TTR (Ticket To Ride) organizasyonu snowboardcuların yenilikçi fikirlerini hayata geçirmek üzere efsanevi snowboardcu Terje Haakonsen tarafından 2002 yılında kuruldu. Dünyanın önde gelen başarılı snowboardcularını bir araya getiren TTR organizasyonları, sporcular tarafından da en saygın profesyonel yarışlar olarak kabul ediliyor. Bugün dünyadaki en prestijli snowboard yarışları TTR’nin akreditasyonunda gerçekleştiriliyor.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.