Ssang Yong
Autoshow’da SsangYong’dan iki yeni model

SsangYong CEO su Joydeep Moitra’nın da katıldığı basın toplantısında yeni Rexton W modeli ve Rodius modelinin 2.0 litre Euro V turbo dizel motora sahip yeni versiyonu basına tanıtıldı. 2013 yılında iki yeni CUV modelinin de müjdesini veren Moitra SsangYong’un yeni modellerinde daha rekabetçi olacağından da bahsetti.

Açılış konuşmasını yapan Şahsuvaroğlu Dış Ticaret Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Şahsuvaroğlu ise SsangYong Şahsuvaroğlu’nun Türkiye’deki geçtiğimiz 5 yılında % 100 müşteri memnuniyeti yaşattıkları markaya 250 milyon dolardan daha fazla yatırım yaptığını ve bu yatırımların giderek artacağını söyledi. 2013 yılında ise satış hedeflerinin yeni modellerle birlikte en az % 50 artacağını dile getirdi.
Yüksek yakıt ekonomisi ve performans üreten, çevre dostu e-XDI aktif dizel motoru, dinamik bir tasarım ve görüntüye sahip Yeni Rexton W’nun tasarım aşaması 2.5 yıl sürdü ve 72,3 milyon Euro yatırım yapıldı. İngilizce ‘’Work of Art’’ kelimesinin baş harfi W alınarak SsangYong tarafından bir sanat eseri olarak nitelendirilmiş.

ESP, ARP, HDC gibi sistemlerinin standart olarak bulunduğu yeni Rexton W modeli, 3 katlı güçlendirilmiş çelikten imal edilmiş, ön tampondan arka tampona uzanan merdiven tipi monoblok şasisi ile sürücü ve yolcu güvenliğini de ön planda tutuyor.
Rexton W’nun iç tasarımı önceki modele göre daha da geliştirilerek modern bir tasarımla hem sürücü hem yolcu için birinci sınıf salon konforu sunuyor. Autoshowa özel lansman fiyatı olarak belirlenen rakam ise 79.500 TL.
Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.