Ssangyong
Rexton W İstanbul Autoshow 2012’de

Yüksek yakıt ekonomisi ve performans üreten, çevre dostu e-XDI aktif dizel motoru, dinamik bir tasarım ve görüntüye sahip Yeni Rexton W’nun tasarım aşaması 2.5 yıl sürdü ve 72,3 milyon Euro yatırım yapıldı. İngilizce ‘’Work of Art’’ kelimesinin baş harfi W alınarak SsangYong tarafından bir sanat eseri olarak nitelendirilmiş.

ESP, ARP, HDC gibi sistemlerinin standart olarak bulunduğu yeni Rexton W modeli, 3 katlı güçlendirilmiş çelikten imal edilmiş, ön tampondan arka tampona uzanan merdiven tipi monoblok şasisi ile sürücü ve yolcu güvenliğini de ön planda tutuyor.
Rexton W’nun iç tasarımı önceki modele göre daha da geliştirilerek modern bir tasarımla hem sürücü hem yolcu için birinci sınıf salon konforu sunuyor.

Orta konsolun kullanımı ve erişimi basit ve alüminyum efektleri, krom kaplamaları modern ve entegre bir görünüm ile sağlanmış. Günümüzde kişisel elektronik cihazların kullanımın artışı doğrultusunda da Rexton W ya navigasyon cihazı, telefon gibi cihazların kullanım için orta konsolun üstüne güç çıkışları eklenmiş.

Yeni e-XDi200 aktif dizel motoru sadece performans değil yakıt tüketiminde verimlilik ve tüm yol şartlarında sarsıntısız sürüşleri beraberinde getiriyor. Yolculara araçta bulunan ön ve arka bağımsız süspansiyonu ile çoğunlukla lüks sedan araçlarda sunulan konforu yaşatıyor. REXTON W, 7 kişilik oturma düzeni ile hem daha fazla yolcu seçeneği hem de birçok şekilde oturma ve düzenleme imkanı sunuyor.

Rexton W 193 g/km karbondioksit emisyonu, 155 HP ürettiği maksimum güç ve ulaştığı 360 Nm tork ile sınıfında oldukça iddialı. 360 Nm torku aracın en sık kullanıldığı devir aralığı olan 1,500 ile 2,800 rpm arasında üreten Rexton W’nun başlangıç torku ise 190 Nm/ 1000 rpm.
İstanbul Autoshow 2012 Fuarında basın lansmanı yapılacak olan yeni Rexton W Salon 3’de SsangYong standında görülebilir.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.