Subaru
Yeni Subaru Forester Cenevre’de

Otomotiv sektörünün en önemli etkinliklerinden biri olan Cenevre Fuarı 7 Mart tarihinde otomobil tutkunlarına kapılarını açarken, Türkiye’de Mayıs ayından itibaren satışa sunulacak olan Yeni Forester fuarda Subaru standının en önemli yeniliği olacak.

Yeni Forester 240 beygir gücündeki turbo motoru ve S modunda yer alan 8 ileri CVT şanzımanı ile spor otomobillerin sürüş zevkinin 4×4 bir SUV’da da yaşanabileceğini ispatlıyor. Yeni Forester daha sportif sürüş performansını yüzde 10’un üzerinde daha düşük yakıt tüketimi ile sunuyor. Yepyeni bir AWD kontrol sistemine sahip olan Forester’da, standart olarak yer alacak olan “X-MODE” sistemi ile her koşulda sürekli denge sağlanıyor. Yeni Forester Türkiye pazarında Mayıs ayından itibaren satışa sunulacak.

Fuarda ayrıca, Subaru’nun gelecekteki “Vision for Innovation” konseptini yansıtan “VIZIV Konsept”i yenilik meraklılarının beğenisine sunulurken, Boxer Dizel motorun CVT şanzıman ilk kez ile buluştuğu Subaru Outback de boy gösterecek.

Yeni nesil özellikler ile gerçek bir SUV: Yeni Forester

Subaru standında yeni SUBARU FORESTER modelinin Avrupa lansmanı gerçekleştirilecek. Gerçek bir SUV karakteri ile spor otomobil kavramını harmanlayarak yeniden yorumlayan Forester, 240 beygir gücündeki turbo motoru ve 6 ileri CVT şanzımanı ile spor otomobillerin sürüş zevkini 4×4 bir SUV’da da yaşanabileceğini ispatlıyor. Yepyeni bir AWD kontrol sistemine sahip olan Forester’da “X-MODE” sistemi ile tüm her koşulda sürekli denge sağlıyor.

Değişik ihtiyaç ve tercihlere göre farklı donanım paketlerine sahip olan Yeni Forester,
hem motorunun inanılmaz gücü hem de özel süspansiyonları ile spor otomobilleri aratmayan bir performans vaat ediyor.

Yenilenen Forester daha iyi bir aerodinamiklik ve işlevsellik özelliklerinin yanı sıra SUV bir aracın güçlü ve çarpıcı görünümü korunarak tasarlandı. Aracın ön yüzünde “Sportiflik” ve “Rahatlık” vurgusunu ön planda tutuyor.

Yeni Forester’ın Güç Aktarma Organları: Simetrik AWD, X-Mode ve SI-DRIVE

Subaru’nun ünlü simetrik AWD aktarma organı, aracın performasını daha da artırmak için daha da geliştirildi. X-Mode adı verilen yeni kontrol ayarı, kötü yol koşullarında bile sağlam bir arazi performansı sağlıyor. X-Mode sürücüye tüm yol koşullarında güven sağlayarak Forester’ın sürüş keyfini artırıyor.

2012 Avrupa Yeni Araç Değerlendirme Programı’ndan (Euro NCAP) güvenlik performansı testinde en yüksek puanı kazanan model Türkiye’de Mayıs ayında 2.0i Elegance, 2.0i Premium ve 2.0 XT versiyonları ile satışa sunulacak.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.