Sportif, çok yönlü ve ilerici

Dış tasarım

Yeni Audi A3 Sportback’in uzunluğu 4.310 milimetre, genişliği 1.780 milimetre ve yüksekliği 1.425 milimetreye çıkarılarak, önceki modele boyutu büyütülmüş. Aks mesafesi ise, 58 milimetre artırılarak 2.636 milimetreye çıkartılmış. Bu, beş kapılı modelin aks mesafesinin üç kapılı versiyona kıyasla 35 milimetre daha uzun olmasını sağlıyor.

Ultra hafif gövde

Audi’nin ultra hafif tasarım prensibi, uzun süredir markanın güçlü bir yönü. Ultra hafif gövde, yeni A3 Sportback’in ağırlığını önceki versiyona kıyasla 90 kilogram azaltıyor. 1.4 TFSI motora sahip beş kapılı modelin boş (sürücüsüz) ağırlığı sadece 1.205 kilogram. Hafif üretim teknolojisinde dünya lideri olan Audi, ağırlık dengelerini bir kere daha alt üst ederek yeni bir rekora imza atıyor.

Yolcu kabinindeki sıcak şekillendirilmiş çelikten yapılmış yüksek kalitedeki bileşenler, güçlü ancak hafif bir yapı oluşturuyor. Bu bileşenler gövdenin büyük bir kısmını oluşturuyor ve yolcu kabinindeki 37 kilogramlık ağırlık tasarrufunun temel nedeni olarak öne çıkıyor. Yüksek ve ultra yüksek dayanıklı çelikler aracın daha birçok yerinde kullanılıyor. Motor kaputu, çamurluklar, ön tamponun arka kısmındaki profil ve ön aksın yardımcı şasisi alüminyumdan oluşuyor. Bu faktörler bir araya geldiğinde ağırlığı yaklaşık 12 kilogram azaltarak aks yük dağılımını iyileştiriyor.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.