Tasarım mobilya markası BoConcept smart fortwo ‘ya imza attı

BoConcept ve smart ‘ın tasarım ekiplerinin birlikte çalışmalarının sonucunda bu eşsiz otomobil geliştirildi. Bu otomobil iki farklı dünyanın da en iyisini temsil ediyor. Yolların hızlı şeritlerinde geçen güçlü tasarım detaylarına ve gözüpek renklere sahip, özel malzemeleri ve konforu ile bir ev rahatlığını sunan bir yaşam…

smart ‘ın tasarım ekibinden, Adriana Balko’ya göre BoConcept imzalı smart fortwo her iki markanın da ikiz kutupluluğunu tek bir tasarımda birleştiriyor. Bu araç radikal bir dış tasarıma ve evi anımasatan rahat bir iç tasarım anlayışına sahip.

Aracın dışını yeni mat beyaz zemin domine ediyor. Otomotiv endüstrisince yıllardan beri mat yüzey tercih edilmezken, aksine bu renk mobilya ve ev dekorasyonu sektöründe sıcak ve çok seçkin bir yüzey olarak kabul ediliyor. Şimdi bu mat boya BoConcept imzalı smart fortwo ile çok daha estetik ve özel haliyle güçlü bir otomobil görünümü oluşturuyor. Dış tasarımda iki farklı kontrast rengin kullanılması araca cüretkarlık kazandırmış. Aracın ana güvenlik hücresine renk veren asil kahverengi BoConcept’in smartville serisinde sunduğu mobilyalara hakim renk, tabii ki mobilyaların dikiş detaylarında tercih edilen neon sarısı renk, aracın jant detaylarında ve dikiz aynalarında çok kişisel bir ifade oluşturmasının yanı sıra araca eğlenceli bir hava da veriyor. smart ekibinden Martin Hülder’e göre BoConcept tasarım ekibinin bizlerin kullandığı renk grubuna neon sarısını eklemeleri harika bir fikirdi. Evlerin iç dekorasyonunda neon renklerinin kullanımı bu dönemde çok daha güçlü trend.

BoConcept imzalı smart fortwo’ daki neon renkler, tasarımın seçkinliğini ortadan kaldırmadan çok ufak detaylarda kullanılarak araca farklı bir karakter veriyor.

smart fortwo ‘nın iç tasarımında ise ev duygusu çok güçlü. Aracın koltukları tütün kahverengisi kabarık deri sofa-tarzı gri keçe ile birleştirilmiş, kapı panelleri ve dashboard ise alışık olunan araç içi klasiklik siyah görünümün aksine sevimli, sıcak ve yumuşak bir görünüme sahip. smartville koleksiyonun kömür grisi sofasında kullanılan sarı kontrast dikişler ise BoConcept imzalı smart fortwo ‘nun tüm iç tasarım detaylarına hakim. Son dokunuş ise gerçek meşe ağacı ile kaplanmış vites topuzu. İç dekorasyon mobilyalarında uzun yıllardır tercih edilen gerçek meşe ağacı ise şimdiye kadar bir smart otomobilde bugüne kadar hiç kullanılmamıştı.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.