Tofaş Çatısı Altında Yer Alan Lancia

İtalyan tasarımını otomotiv endüstrisine başarıyla taşıyan Lancia’nın ana sponsorluğunda bu yıl ilk kez düzenlenen Roma Türk Film Festivali, Roma Türk Büyükelçiliği’nin destekleriyle, Roma’nın ünlü Villa Borgeshe Bahçeleri içindeki Casa Del Cinema salonlarında İtalyan ve Türk sinema severleri bir araya getirdi.

Gerçekleştirilen gala gecesi ile kapılarını sinema severlere açan Roma Türk Film Festivali’ne dair Tofaş CEO’su Ali Pandır ; T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Avrupa Birliği Bakanlığı’nın destekleri ve Tofaş çatısı altında bulunan Lancia’nın ana sponsorluğunda bu yıl ilki düzenlenen Roma Türk Film Festivali’ne destek veriyor olmaktan ötürü büyük mutluluk duyduklarını belirtti. Pandır, Tofaş’ın ülke ekonomisi ve istihdamına sağladığı katkılarının yanında, desteklenmesine devam edilen kültür-sanat projeleri ile sosyal sorumluluk çalışmalarını artırmayı ilke edindiklerinin de altını çizdi.

Ali Pandır; 5 önemli markayı Türkiye’de tek bir çatı altında temsil etmekte olan Tofaş’ın,
1 Ocak 2012 tarihi itibariyle Jeep markasının da distribütörlüğü ile marka sayısını 6’ya çıkartarak büyümeye devam edeceğini belirtirken, Türk Sineması’nın yurt dışında layıkı ile temsil ediliyor oluşunun büyük bir gurur vesilesi olduğunu dile getirerek sözlerini tamamladı.

22 – 25 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilen ‘Roma Türk Film Festivali’, İtalyanların Osmanlı döneminden bu yana, korkulu bir ifadeyi esprili bir söylemle anlatmak için kullandıkları “Mamma li Turchi”/ “Eyvah Türkler Geliyor” cümlesini “motto” olarak aldı.
Festival bu sloganı, “Filmleriyle Geliyorlar” cümlesi ile tamamlayarak tarihe ironik bir gönderme yaptı ve geçmişin bıraktığı izleri kültürel bir buluşma ile yeniden yapılandırdı.

Ünlü yönetmen Ferzan Özpetek’in onursal başkanlığında bu yıl ilk kez düzenlenen Roma Türk Film Festivali’nin açılışı Yavuz Turgul’un “Av Mevsimi” filmiyle gerçekleştirildi. Gala gecesine katılan ünlü oyuncular Şener Şen ve Cem Yılmaz da festivale gönülden destek verdi.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.